mana.ir

کد خبر: ۹۱۷۲۲ |
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۳ - ۰۴ دی ۱۴۰۰

تلاش برای رونق بیشتر بندر شادگان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان گفت: بندر شادگان، اهمیت بسزایی برای استان و دولت دارد و به دلیل اهمیت داشتن این بندر باید همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط با این حوزه فعالیت کنند تا این بندر پُررونق‌تر شود.

تلاش برای رونق بیشتر بندر شادگان

به گزارش خبرنگار مانا، رضا فتوحی در حاشیه بازدید و بررسی مشکلات بندر شادگان افزود: بندر شادگان با توجه به وجود زیرساخت‌های خوب و سرمایه گذاری‌های انجام شده ظرفیت‌های زیادی برای رونق تجاری و صادرات دارد.

وی گفت: برای رونق دادن تجارت صادرات و واردات، باید تجارت ملوانی توسعه یابد.

فتوحی تخفیف سود بازرگانی را یکی از راه‌های رونق بندر شادگان بیان کرد و افزود: تخفیف سود بازرگانی در بندر شادگان می‌تواند جذابیت این بندر را برای بازرگانان و تجار افزایش دهد.

وی از ناظر گمرکات خوزستان خواست موضوع تخصصی کردن گمرک بندر شادگان را پیگیری کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان افزود: با توجه به اینکه محیط این بندر بسیار مناسب است و جذابیت خاصی دارد می‌توان گردشگری در این بندر را فعال کرد.

فتوحی بیان کرد: مقرر شد بازرگانان و تجاری که به این بندر می‌آیند علاوه بر سفر‌هایی که در اینجا خواهند داشت، یک سفر دیگر را به عنوان امتیاز و تشویقی به آن‌ها بدهیم تا بتوانند کار خود را انجام دهند.

وی افزود: بندرشادگان، اهمیت بسزایی برای استان و دولت دارد و به دلیل اهمیت داشتن این بندر باید همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط با این حوزه فعالیت کنند تا این بندر را پر رونق‌تر از گذشته ببینیم.

فتوحی افزود: بندر و گمرک شادگان می‌تواند حداقل برای یک هزار نفر اشتغالزایی داشته باشد.

بندر شادگان در آبان ماه ۱۳۹۴ با حضور مدیرعامل وقت سازمان بنادر و دریانوردی، وزیر کشور و مسئولان ارشد استان خوزستان در خور ابوخضیر واقع در بخش جنوبی تالاب شادگان افتتاح شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین