mana.ir

کد خبر: ۹۱۴۰۱ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۸ - ۲۶ آبان ۱۴۰۰

بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از بندر امام خمینی

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل جدید سازمان بنادر و دریانوردی از چهار طرح مسئولیت‌های اجتماعی این سازمان در بندر امام خمینی دیدن کرد.

بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از بندر امام خمینی

به گزارش خبرنگار مانا، علی‌اکبر صفایی که برای سفری دو روزه وارد خوزستان شد از روند اجرا و پیشرفت چهار طرح احداث شبکه گازرسانی، جاده کمربندی بندر امام خمینی به آبادان، زیرسازی رمپ و لوپ تقاطع غیرهمسطح و احداث بزرگراه بازدید کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان در این بازدید گفت: برای بندر امام خمینی به واسطه اینکه میزبان عمده کالا‌های اساسی در شهر بندری است، بسیار مهم است که کشتی‌ها حداقل زمان را در پای اسکله سپری کنند و کالا‌ها هرچه سریع‌تر تخلیه شوند.

عادل دریس افزود: با روشی که در حال انجام است به طور متوسط  هشت تا ۱۰ روز زمان می‌برد که یک کشتی متوسط تخلیه شود، اما با برنامه‌ریزی که صورت گرفت و در راستای طرح جامع مصوب، ایجاد و راه‌اندازی چند پایانه مکانیزه غلات در دستور کار قرار گرفته است.

طرح گازرسانی با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد و با هدف کاهش آلاینده‌های محیط زیست و افزایش رضایت سرمایه‌گذارن بخش خصوصی، جاده کمربندی بندر امام خمینی به آبادان با پیشرفت ۸۵ درصد با هدف تسهیل در مسیر ترانزیتی حمل کالا و ارتقای ضریب ایمنی، زیرسازی رمپ و لوپ‌های تقاطع غیرهمسطح، با پیشرفت فیزیکی ۷۲ درصد و با هدف حذف گره ترافیکی و افزایش ایمنی مسیر دسترسی در دست انجام است.

این نخستین سفر مدیرعامل جدید بنادر و دریانوری به بندر امام خمینی پس از انتصاب به این سمت است.

بندر امام خمینی دومین بندر راهبردی و عملیاتی جمهوری اسلامی ایران پس از بندر شهید رجایی دراستان هرمزگان است.

حدود ۸۵ درصد حجم کالا‌های اساسی مورد نیاز کشور از طریق امام خمینی وارد می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین