mana.ir

کد خبر: ۹۱۳۵۳ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۸ - ۲۲ آبان ۱۴۰۰

خروج برنج‌های فاسد دپو شده از بندر امام خمینی تا یک ماه آینده

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان از خروج کامل برنج های فاسد دپو شده در انبارهای بندرامام خمینی تا یک ماه آینده خبر داد.

خروج برنج‌های فاسد دپو شده از بندر امام خمینی تا یک ماه آینده

امید جهان نژادیان در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: محموله برنج غیراستاندارد با چهار هزار و ۲۰۰ تن از کشتی "استندر" بوده که توسط سازمان ملی استاندارد ایران غیربهداشتی و فاسد تشخیص داده شد.

وی اظهار داشت: این محموله براساس تعهد فروشنده مرجوعی می‌باشد و تمامی هزینه‌های آن را به حساب شرکت بازرگانی دولتی ایران واریز کرده است.

جهان نژادیان ادامه داد: براساس مصوبه‌ای که با حضور دادستان کل کشور به تصویب رسید این محموله باید ظرف یک ماه آینده از بندر امام خمینی خارج شود.

ناظر گمرکات خوزستان نیز گفت: این محموله مربوط به سال ۱۳۹۸ می‌باشد و فاسد شدن آن‌ها ربطی به تشریفات گمرکی و نگهداری در انبار‌ها ندارد.

دادستان کل کشور دو هفته پیش در جریان بازدید از بندر امام خمینی بر خورج فوری دو محموله ذرت و برنج فاسد از این بندر تاکید کرده بود.

غلامرضا بلوطی میرزا افزود: استان خوزستان با واردات سالانه ۱۶ میلیون تن رکوردار ورود کالای اساسی به کشور می‌باشد و طبیعی است برخی افراد سودجو بخواهند  کالایی را وارد کند و اداره استاندارد آن رد کند.

حدود ۸۵ درصد حجم کالا‌های اساسی مورد نیاز کشور از طریق بندر امام خمینی وارد می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین