mana.ir

کد خبر: ۹۱۲۴۲ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۲ - ۰۸ آبان ۱۴۰۰

ضرورت تخفیف ۳۵ درصدی سود بازرگانی در بندر خرمشهر

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: بهبود معیشت و اقتصاد منطقه در گرو تخفیف ۳۵ درصدی سود بازرگانی در همه کالا‌های وارداتی در بندر و گمرک خرمشهر است.

ضرورت تخفیف ۳۵ درصدی سود بازرگانی در بندر خرمشهر
به گزارش خبرنگار مانا؛ نورالله اسعدی در جریان بازدید معاون قضایی رئیس قوه قضائیه بندر خرمشهر در منطقه آزاد اروند گفت: طبق قانون باید برای مناطق آزاد مزایایی در نظر گرفته شود اما پدید آمدن دستورالعمل‌های متعدد، موانعی را در مسیر استفاده از ظرفیت‌ها و مزایای مناطق آزاد قرار داده است.

وی با تاکید بر اینکه دوگانگی حاکمیتی در خرمشهر باعث ایجاد مشکلات فراوانی شده است، اظهار داشت: دوگانگی مقررات و قوانین منطقه آزاد با سرزمین اصلی موجب بروز مشکلات عدیده میان سازمان‌های دولتی در آبادان و خرمشهر شده است.

مدیرکل بندرو دریانوردی خرمشهر ادامه داد: بر اساس قانون‌، خرمشهر در شرایط منطقه آزاد قرار دارد اما در موارد فراوان و متعدد با قوانین سرزمین اصلی در تعارض قرار می‌گیرد و این امر باعث رنج مردم و سازمان‌های دولتی از جمله بندر خرمشهر و بروز مشکلات شده است که امیدواریم این مشکل حل شود.

وی در ادامه افزود: دستورالعمل‌های متعدد، موانعی را در مسیر استفاده از ظرفیت‌ها و مزایای مناطق آزاد قرار داده است.

 اسعدی با تاکید بر اینکه رونق خرمشهر و بندر آن خواست همگانی است، بیان کرد: بندر خرمشهر از زیرساخت‌های کامل و به روزی برخوردار است اما وجود دستورالعمل‌های متعدد و دست و پا گیر باعث بی‌رغبتی سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری شده است.

وی افزود: خواست اصلی ما این است که تخفیفات ۳۵ درصدی سود بازرگانی برای تمامی کالاها به بندر خرمشهر اختصاص پیدا کند که در پی آن معیشت و اقتصاد مردم بهبود می‌یابد.

اسعدی با اشاره به انباشت کالاهای متروکه و خودروهای وارداتی دپو شده در بندر خرمشهر، خاطرنشان کرد: ۱۴۴ خودرو وارداتی در بندر خرمشهر دپو شده که از این تعداد ۹۳ خودرو پرونده قضایی دارند و ۳۵ خودرو نیز پس از بخش‌نامه ممنوعیت ورود خودروهای وارداتی وارد کشور شده است.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر بلاتکلیفی کالاهای متروکه و خودروهای وارداتی دپو شده در بندر خرمشهر را سبب ضرر و زیان  دانست و گفت: باید برای حل این مشکل به صورت فوری تصمیمات مناسبی گرفته شود.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین