mana.ir

کد خبر: ۹۰۸۷۳ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۵ - ۲۳ شهريور ۱۴۰۰

پهلودهی بزرگترین لنج تجاری برای اولین بار در بندرشهید باهنر

مدیر بنادر و دریا‌نوردی شهید باهنر از پهلوگیری بزرگترین لنج تجاری با ظرفیت دو هزار هفتصد تن در بندر شهید باهنر خبر داد و گفت: برای نخستین بار است که یک شناور بزرگ سنتی با این ظرفیت در بندر شهید باهنر پهلو دهی می‌شود.

پهلودهی بزرگترین لنج تجاری برای اولین بار در بندرشهید باهنر
حمیدرضا محمدحسینی تختی در گفتگو با خبرنگار مانا تسهیل و تداوم صادرات کالای غیر‌نفتی و نیز بهره‎گیری از تمامی ظرفیت‌های لجستیکی بنادر مرکز و شرق استان را راهبرد اصلی فعالیت‌های تجاری در خلیج فارس و دریای عمان برشمرد و اظهارداشت: با بستر مناسب و زیر‌ساخت‌های ایجاد شده پهلودهی شناور‌های با ابعاد بزرگتر یکی از رویکرد‌هایی بود که درسال گذشته مورد توجه واقع گردید.
وی ادامه داد: در نیمۀ بهمن سال گذشته با اتخاذ تدابیر سه فروند کشتی ۴۰ هزارتنی به طور همزمان در بندر شهید باهنر پهلو‌دهی شد.

حمید‌رضا محمد حسینی تختی با بیان اینکه روز گذشته ۲۲ شهریورماه نیز برای اولین بار یک فروند لنج تجاری با ظرفیت بارگیری دو هزارو هفتصد تُن در این بندر پهلودهی شد اظهار داشت:  طول این شناور ۵۶ متر و عرض آن  ۱۷ متر است که قرار است پس از بارگیری بندر شهید با‌هنر را به مقصد شرق آفریقا ترک کند.
وی ادامه داد: این لنج بزرگ تجاری با ۲۱ نفر خدمه کالا‌های صادراتی نظیر ماکارونی و حبوبات را بارگیری و پس از طی مسافتی حدود ۱۳۰۰ مایل، در یکی از بنادر شرق آفریقا پهلو خواهد گرفت.

لازم به ذکر است: بندر شهید باهنر  با آبخور ۱۱.۵ متر یکی از بنادر مهم کشور در امور صادرات نفتی و غیر‌نفتی و حمل و نقل مسافری  به شمار آمده و نقش بی بدیلی را در اقتصاد دریاپایه و تجارت دریا برد ایفا می‌کند.
پهلودهی بزرگترین لنج تجاری برای اولین بار در بندرشهید باهنر

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین