mana.ir

کد خبر: ۹۰۰۳۱ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۳ - ۱۳ خرداد ۱۴۰۰

حملات سایبری به کشتی‌های آمریکا

در ادامه حملات سایبری به زیر ساخت‌ها و مقر‌های مهم آمریکا، شرکت‌های کشتیرانی این کشور اعلام کردند که کشتی‌های این کشور مورد حملات سایبری قرار گرفته‌اند.

به گزارش مانا، اداره شرکت کشتیرانی ماساچوست که کلیه عملیات تردد کشتی‌های تفریحی بین ایالات اصلی آمریکا و عبور و مرور در جزایر مارتا و نانتوکت را بر عهده دارد، روز چهارشنبه اعلام کرد که هدف حمله هکر‌ها قرار گرفته است.

در اعلامیه این شرکت آمده است که حملات سایبری بر عملیات تردد کشتی‌ها تأثیر داشته و حرکت کشتی‌ها با تأخیر صورت می‌گیرد.

شرکت کشتیرانی ماساچوست در توییتر اعلام کرد که در نتیجه حملات سایبری مشتریانی که امروز با ما سفر می‌کنند ممکن است با تأخیر مواجه شوند، در حال حاضر تیمی از متخصصان فنّاوری اطلاعات در حال ارزیابی تأثیر حمله هستند و با تکمیل ارزیابی اولیه اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهند.

انجام حملات سایبری علیه خطوط کشتیرانی آمریکا در حالی صورت می‌گیرد که پیش از این خط لوله کلونیال بزرگ‌ترین خط لوله انتقال سوخت در آمریکا مورد هدف حملات سایبری قرار گرفته بود و مشکلات جدی در روند توزیع سوخت و بهای آن در آمریکا ایجاد کرد که رویدادی غیرمنتظره برای مقامات آمریکا محسوب می‌شود.

تحلیل گران بر این باورند که این حمله نشانه‌ای از آسیب‌پذیری تأسیسات زیربنایی آمریکا به‌ویژه در امور انرژی است.

کارشناسان آمریکایی اعلام کرده‌اند که تهدید‌ها علیه سیستم انرژی آمریکا گسترده است و بیشتر خطوط انتقال نفت و گاز این کشور متکی به سیستم‌های کنترلی با قدمت چند دهه‌ای بوده که در برابر حملات یابری پیچیده به خوبی از خود نمی‌تواند دفاع کند و نمی‌توانند به‌سرعت پس‌ از این حملات به‌روز شوند و فعالیت خود را از سر بگیرند.

اختلال در انتقال سوخت به دنبال حمله سایبری اخیر در آمریکا و پیامد‌های منفی آن نشان داد که این‌گونه حملات سایبری تا چه میزان برای جامعه آمریکا شوکه کننده باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین