mana.ir

کد خبر: ۸۹۹۵۲ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۸ - ۰۵ خرداد ۱۴۰۰

قطعی برق اختلالی در بنادر ایجاد نکرد

در پی قطعی برق و خاموشی‌های پراکنده در کشور که طی روز‌های گذشته جداول آن نیز منتشر شد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: به دلیل داشتن امکانات و تجهیزاتی مانند ژنراتور برق اضطراری و نیروگاه در بنادر کشور، خسارت و اختلالی در این روز‌ها نداشتیم.

به گزارش مانا، طی روزهای گذشته قطعی برق و خاموشی‌های پراکنده در کشور که البته با یک روز تاخیر وزارت نیرو جداول آن را منتشر کرد، خسارات و آسیب‌هایی در بخش‌های مختلف به وجود آورد و از مردم تا بخش‌های مختلف اقتصادی و صنعتی نسبت به این مسئله گلایه‌هایی مطرح کردند.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره اینکه آیا قطعی برق خسارات و اختلالی در بنادر و عملیات بندری و دریایی کشور به وجود آورده است؟ اظهار کرد: به دلیل اینکه بنادر کشور به ژنراتور برق اظطراری یا نیروگاه‌ مجهز هستند تا کنون این مشکل به وجود نیامده است.

محمد راستاد افزود: اگر در دقایقی هم برق قطع شده است بلافاصله دوباره عملیات بندری و دریایی را با استفاده از این تجهیزات و زیرساخت‌ها از سر گرفتیم و اجازه ندادیم مشکل و اختلالی در این زمینه به وجود بیاید.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: علاوه بر برق شبکه سراسری در برخی بنادر نیروگاه‌های مجهز و خوبی احداث شده که می‌توان به بندر بوشهر و امیرآباد اشاره کرد که البته این نیروگاه‌ها با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی راه‌اندازی شده‌اند و در برخی دیگر از بنادر نیز مانند بندر چابهار در حال احداث نیروگاه هستیم.

راستاد گفت: نیروگاه‌های برق در وهله نخست برای تامین برق بندر احداث شده‌اند اما مسلماً برق مازاد آن به شبکه سراسری تزریق خواهد شد اما این مسئله را با اطمینان می‌توان گفت که هیچ آسیبی در روزهای گذشته ناشی از قطعی برق به بنادر وارد نشده و اجازه آن را نداده‌ایم./ ایسنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین