mana.ir

کد خبر: ۸۸۶۹۶ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۱ - ۱۱ دی ۱۳۹۹

تدوین طرح جامع بندر شادگان خوزستان در حال بررسی است

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: تدوین طرح جامع بندر شادگان در سه مقطع هفت و ۱۵ ساله در حال بررسی و تکمیل است.

تدوین طرح جامع بندر شادگان خوزستان در حال بررسی است

به گزارش خبرنگار مانا، محمدرضا اله یار در جریان بازدید از بندر شادگان اظهار داشت: طرح جامع و ساماندهی بندر شادگان با افق ۱۵ ساله در راستای اهداف و سیاست‌های سازمان بنادر و دریانوردی برای رشد و توسعه سواحل ‌و بنادر کشور و همچنین طرح‌های جامع برای افزایش ظرفیت بنادر در دست بررسی است.

وی افزود: تدوین این طرح جامع در سه مقطع هفت تا ۱۵ ساله در حال تکمیل شدن است که به توسعه و افزایش زیرساخت‌های این منطقه کمک خواهد شد.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: این طرح جامع، بستر لازم برای جذب سرمایه‌گذاران بیشتر در بندرشادگان را فراهم می‌کند تا از ظرفیت این منطقه استفاده بهینه‌تری شود.

الله‌یار بیان کرد: شادگان دارای ظرفیت زیادی در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه کشاورزی و به ویژه خرما دارد که با اجرا شدن طرح جامع، میزان صادرات محصولات غیرنفتی از این بندر را افزایش خواهد داد.

وی افزود: باید راهبرد‌ها را به سویی سوق دهیم تا بندر شادگان بتواند ظرفیت‌ها را برای ورود صنایع ارزش افزوده در قالب پسکرانه‌ها ایجاد کند و این مورد نیز در قالب طرح جامع ۱۵ ساله مصوب خواهد شد.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: همچنین شورای راهبری توسعه بندر شادگان با حضور مسئولان شهری، استانی و مدیران دریانوردی تشکیل خواهد شد تا روز به روز رشد و توسعه اقتصادی و اشتغالزایی در این بندر ایجاد شود.

وی گفت: برای توسعه پایدار مناطق ساحلی شناخت دریا، گام نخست است که خوشبختانه در دهه گذشته اقدامات خوبی در این راستا انجام شده است.

اله یار با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در بحث مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی پیشرو است افزود: ارگان‌های مربوطه در بخش مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی باید با تشریک مساعی نسبت به رفع چالش‌های موجود تلاش کنند.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: توسعه بندر شادگان به عنوان یکی از ظرفیت‌های مهم برای رشد و توسعه اقتصادی منطقه ضروری است.

حجت‌الاسلام مجید ناصری‌نژاد افزود: بیکاری و کمبود فرصت‌های شغلی معضل جدی در شهرستان شادگان است و با توجه به ظرفیت‌های موجود در بندر شادگان اسکله دوم نیز در این بندر راه‌اندازی خواهد شد تا بخش زیادی از معضل بیکاری در منطقه برطرف شود.

وی ادامه داد: یکی از موارد مهم در ایجاد اشتغال در شادگان احداث اسکله گردشگری است که نیاز به ایجاد زیرساخت دارد و طرح مطالعاتی و اجرایی آن به زودی آغاز خواهد شد.

بندرشادگان به عنوان هفتمین بندرتجاری استان خوزستان در مساحتی حدود سه هکتار و با هزینه‌ای افزون بر ٤٠٠ میلیارد ریال از سوی سازمان بنادر و دریانوردی تکمیل و در دولت تدبیر و امید به بهره‌برداری رسید.

این بندر کوچک از طریق خور‌های متعدد به خلیج فارس راه دارد و ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه ۱۰۰ هزار تن را دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین