mana.ir

کد خبر: ۴۸۵۹۳ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۸ - ۲۳ تير ۱۳۹۳

ترکیه در گردشگری دریایی گلستان سرمایه گذاری می کند

مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از سرمایه گذاری 200 میلیون دلاری سرمایه گذاران ترکیه ای در بخش گردشگری دریایی گلستان خبر داد.

 ترکیه در گردشگری دریایی گلستان سرمایه گذاری می کند
قربان عباسی در گفتگو با خبرنگار مانا تصریح کرد: استان گلستان با دارابودن سواحل زیبا و خلیج آرام گرگان دارای از پتانسیل بالایی در بخش توسعه گردشگری دریایی برخوردار است.
مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در ادامه به ورود سرمایه گذاران ترک در توسعه گردشگری دریایی استان گلستان اشاره کرد.
وی تصریح کرد: این سرمایه گذاران بخش خصوصی با سرمایه گذاری 200 میلیون دلاری مجموعه گردشگری ساحلی و دریایی را در بندر ترکمن ایجاد خواهند کرد.
عباسی تاکید کرد: ساخت فرودگاه در بندر ترکمن، ساخت 50 ویلا، کلوپ ورزشهای آبی، هتل و رستوران از جمله برنامه های در نظر گرفته شده در پروژه این سرمایه گذاران خارجی است.
وی اظهار داشت: طرح مطالعاتی به منظور ایجاد این مجموعه گردشگری ساحلی و دریایی توسط گروه مهندسین مشاور برای سرمایه گذاران ترکیه تهیه شده است.
این مقام مسئول در استان گلستان یادآور شد: بر اساس برنامه ریزیهای صورت گرفته به زودی عملیات اجرایی ساخت تاسیسات و امکانات گردشگری در نظر گرفته شده در ساحل بندر ترکمن توسط این گروه سرمایه گذارخارجی آغاز خواهد شد.
عباسی عنوان کرد: بدون شک پس از اتمام این پروژه در بندر ترکمن، توریسم دریایی نه تنها در استان گلستان بلکه در شمال کشور متحول خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: البته طی سال های اخیر اقدامات بسیار موثری در راستای توسعه گردشگری دریایی گلستان با همکاری مشترک اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان و فرمانداران و شهرداران شهرستان های ساحلی صورت گرفته است.
این مقام مسئول در استان گلستان خاطرنشان کرد: بندر ترکمن، بندر گز، سواحل گمیشان و نوکنده قابلیت بالایی در جذب گردشگران دارند.
به گفته وی، در چند سال گذشته با تخصیص اعتبارات ویژه، زیرساختها و امکانات اولیه گردشگری در این بنادر و سواحل ایجاد شده است.
عباسی تصریح کرد: اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری از تمام سرمایه گذاران بخش خصوصی داخلی و خارجی علاقمند در بخش گردشگری دعوت می کند و تسهیلات لازم را برای اجرایی شدن پروژه ها در اختیار آنها قرار خواهد داد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین