mana.ir

کد خبر: ۴۸۵۲۹ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۹ - ۱۹ تير ۱۳۹۳

اهمیت ترانزیت در سند راهبردی منطقة آزاد چابهار

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در سند راهبردی سازمان منطقة آزاد چابهار حمل‌ و نقل و ترانزیت کالا از طریق دریا مد نظر قرار گرفته است.

اهمیت ترانزیت در سند راهبردی منطقة آزاد چابهار

به گزارش خبرنگار مانا علی اوسط هاشمی در پنجمین جلسه پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهور به استان گفت: سفر فروردین ماه رییس جمهور به استان و منطقه چابهار مصوبات خوبی در زمینه اجرای طرح های عمرانی و بخصوص شیلاتی داشته است.
وی بیان کرد: منطقه آزاد چابهار آنقدر برای دولت مهم است که ریاست جمهور شورای اداری استان را در چابهار تشکیل و از نزدیک اسکله ها و بنادر چابهار را مورد بازدید و ارزیابی قرار داد و مصوبات و اعتبارات خوبی برای توسعه چابهار مصوب کردند که مسئولین و مدیران باید پیگیر این مصوبات باشند.
استاندار بیان کرد: توسعه فعالیت‌های ترانزیتی از مبدأ چابهار به مقصد کشورهای افغانستان و پنج کشور آسیای مرکزی و بالعکس در درجه اول و ارتباط با سایر کشورهای شرق و غرب جهان از طریق ارتباط با محور تراسیکا در درجه بعدی به‌عنوان یک الزام توسعه ملی و منطقه‌ای بایستی از جمله قابلیت‌های توسعه محور ترانزیتی چابهار محسوب می شود.
هاشمی افزود: تقویت موقعیت فرامنطقه‌ای چابهار و جذب علائق اتباع کشورهای همجوار با توجه به زمینه مشترک و قرابت‌های فرهنگی در دستور کار دولت قرار گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به ایجاد صنایع پتروشیمی در منطقه چابهار، توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، متناسب با نیازها و چشم‌اندازهای آینده بخصوص در سطح منطقه باید برنامه ریزی شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین