mana.ir

کد خبر: ۴۸۴۲۲ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۴ - ۱۴ تير ۱۳۹۳
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار:

بندر چابهار نقش مهمی در دستیابی به کشورهای CIS دارد

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: امکانات و تجهیزات موجود در بندر چابهار می‎تواند زمینه را برای فعال کردن مسیر ترانزیت کالاهای هندوستان به کشورهای افغانستان و آسیای میانه و همچنین سایر کشورها فراهم سازد.

بندر چابهار نقش مهمی در دستیابی به کشورهای CIS دارد

به گزارش خبرنگار مانا، حامدعلی مبارکی در نشستی با بازرگانان هندی با بیان اینکه یکی از راه های صادرات و واردات در این مناطق، دریاها هستند افزود:حجم عظیم واردات مواد اولیه و تولیدات نیم ساخته به منطقه آزاد چابهار از یکسو و ورود کالاهای تولید شده خارجی به داخل کشور از سوی دیگر، سبب شده است نتیجه توجه به این منطقه از سوی کشورهای مختلف بیشتر شود.
مبارکی تاکید کرد: بندر چابهار نقش مهمی در دستیابی به کشورهای CIS دارد و برنامه های اقتصادی ویژه ای در این رابطه تدوین کرده است.
وی ادامه داد: یکی از کشورهای مورد نظر که رابطه تنگاتنگ اقتصادی و تجاری با ایران دارد کشور هندوستان است.
مبارکی در همین رابطه اضافه کرد: بی تردید هند از قطب‎های اقتصادی نوظهور جهان است و توسعه بازارهای آن مستلزم همکاری‎های اقتصادی و ترانزیتی با سایر کشورها است.
مبارکی افزایش حرکت‎های مثبت همکاری‎های اقتصادی، مشارکت هند در قطب سوم پتروشیمی منطقه آزاد چابهار، صنایع نساجی، خودروسازی و ایجاد بازار تخصصی کالاهای هندی در منطقه را از زمینه‎های فعالیت گروه‌های اقتصادی هندی خواند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین