mana.ir

کد خبر: ۴۸۳۶۸ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۵ - ۱۱ تير ۱۳۹۳

سواحل مکران با ایجاد پایگاه های نیروی دریایی توسعه می یابد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: توسعه سواحل مکران در بندر چابهار و کنارک از اولویت های نیروی دریایی است و نیروی دریایی با ایجاد پایگاه های تازه در این سواحل امنیت را برقرار و موجبات توسعه را فراهم می کند.

سواحل مکران با ایجاد پایگاه های نیروی دریایی توسعه می یابد

به گزارش مانا دریادار حبیب الله سیاری در بازدید از سواحل مکران در بندر چابهار گفت: پندر چابهار قابلیت های فراوانی در عرصه توسعه و تجارت دارد که باید از این قابلیت ها استفاده کرد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه گفت: سعی بر این است در عرصه دریاهای آزاد، نیروی دریایی با اقتدار از مرزهای آبی و بین المللی جمهوری اسلامی صیانت کند.
سیاری همچنین گفت: همه شهرهای آباد دنیا در کنار دریا قرار گرفته اند به این دلایل که مواد غذایی در این مناطق بیشتر در دسترس است ولی با این حال ما بازهم از غذاهای دریایی کمتر استفاده می‌کنیم و فقط ماهی های پرورشی در سبد غذایی ما جای گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: با ایجاد امنیت در دریا و حمل نقل کالا از طریق دریا می توان بخش صید و صیادی و همچنین مبادلات خارجی را توسعه دهیم.
وی تصریح کرد: توسعه دریا محور از رویکردهای اصلی نیروی دریایی در بندر چابهار است.
سیاری گفت: شاخص های پیشرفت و توسعه در مناطق شمالی کشور جمع شده است و باید با یک برنامه ریزی منسجم این توسعه را که همانا توسعه اقتصاد مقاومتی است به سمت سواحل جنوبی کشور نیز انتقال دهیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین