۰۴ تير ۱۳۹۳ - ۰۷:۵۹

بندر ترکمن پذیرای گردشگران تابستانی

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از تکمیل امکانات گردشگری در بندر ترکمن به منظور خدمات رسانی مناسب به گردشگران تابستانی خبر داد.
نویسنده: حسنا شمس آرا
کد خبر: ۴۸۲۳۱
بندر ترکمن پذیرای گردشگران تابستانیقربان عباسی، مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در گفتگو با خبرنگار مانا اظهار داشت:با شروع تعطیلات تابستانی و آغاز سفرهای داخلی، پیش بینی می شود همچون سالهای قبل تعداد زیادی گردشگر در این ایام به استان گلستان سفر کنند.
وی یادآور شد: همچنین قرار گیری این استان بر سر راه مشهد مقدس یکی دیگر از عواملی است که باعث می شود گردشگران زیادی وارد استان گلستان شوند.
وی با اشاره به سواحل زیبای استان گلستان، یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری استان را توریسم دریایی دانست و گفت: به منظور رونق توریسم دریایی در استان گلستان در سال جاری، اعتبارات ویژه ای به بخش ایجاد امکانات گردشگری در طول سواحل گلستان اختصاص یافته است.
وی با بیان اینکه بندر ترکمن یکی از مهمترین مناطق گردشگری استان گلستان محسوب می شود، خاطرنشان کرد: بنابراین توسعه گردشگری در این بندر همواره مورد توجه مسئولین استانی بوده است.
این مقام مسئول در استان گلستان یادآور شد: احداث کمپینگ ،سرویس بهداشتی ،زمین بازی کودکان و ایجاد فضای سبز از جمله اقدامات انجام شده در ساحل بندر ترکمن است که با تخصیص اعتبارات سالیانه به انجام رسیده است.
وی تاکید کرد: کمپهای ساحلی ایجاد شده در بندر ترکمن بسیار مورد توجه گردشگران واقع شده و قصد داریم تعداد این کمپ ها را افزایش دهیم.
به گفته عباسی ،ایجاد روشنایی کامل در این کمپها ،امکان نصب چادر و اقامت شبانه برای گردشگران را نیز فراهم کرده بود.
رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان خاطرنشان کرد: ایجاد اسکله در بندر ترکمن و نیز راه اندازی چندین بازارچه صنایع دستی در آنجا ،رضایت مندی گردشگران را به همراه داشته است که امیدواریم با توسعه امکانات گردشگری در این بندر بیش از پیش شاهد جلب رضایت گردشگران باشیم.
وی همچنین به سرمایه گذاری های بخش خصوصی در بندر ترکمن اشاره کرد و گفت: تا کنون سرمایه گذاران زیادی برای ایجاد پروژه های گردشگری به اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مراجعه کرده اند که امیدواریم به زودی شاهد عملیاتی شدن این پروژه ها باشیم.
عباسی تاکید کرد: با ایجاد پروژه های گردشگری در بندر ترکمن توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی، توریسم دریایی استان متحول خواهد شد.
ارسال نظرات
آخرین اخبار