mana.ir

کد خبر: ۸۶۷۲۸ |
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۲ - ۰۷ خرداد ۱۳۹۹

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران افزایش سرمایه داد

صبح امروز (چهارشنبه) و در مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، افزایش سرمایۀ این شرکت از سوی سهامداران به تصویب رسید.

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران افزایش سرمایه داد

به گزارش خبرنگار مانا، طی مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در محل ساختمان مرکزی این شرکت، افزایش سرمایه ۳۲ درصدی به ارزش بیش از ۵۱۶ میلیارد تومان تصویب شد.

نائب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل در مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با ارائه گزارشی با بیان اینکه سرمایۀ فعلی شرکت رقمی بیش از ۱.۶۳۹ میلیارد تومان است، تصریح کرد: هیئت مدیره پیشنهاد می‌نماید از محل مطالبات و آورده‌های نقدی صاحبان سهام، در جهت"بهبود ساختار مالی و کاهش ریسک مالی" و... سرمایه شرکت با افزایش ۵۱۶ میلیارد تومانی به ۲.۱۵۶ میلیارد تومان افزایش یابد.

معاون مالی و سرمایه‌گذاری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نیز در پاسخ به پرسش تعدادی از سهامداران مبنی بر این که آیا شرکت برنامه‌ای برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارد یا خیر گفت: در حال حاضر در این زمینه برنامه‌ای وجود ندارد.

وی با تأکید بر اینکه عرضه سهام سایر شرکت‌های زیر‌مجموعۀ کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از جمله شرکت کشتیرانی والفجر و شرکت سرمایه‌گذاری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در دستور کار قرار دارد، خاطر نشان نمود: ارزیابی ما حاکی از ارزندگی سهام شرکت‌های یاد شده است.

گفتنی است، این مجمع با اجرای پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و با حضور اکثریت سهامداران رسمیت یافت.

همچنین، تعداد قابل ملاحظه‌ای از سهامدارن به صورت "برخط" در مجمع یاده شده حضور یافتند و در جریان مباحث مطرح شده در آن قرار گرفتند.

یادآور می‌شود، بر اساس اعلام رئیس مجمع عمومی فوق‌العاده کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، افزایش سرمایه صورت گرفته در این مجمع تا زمان تشکیل مجمع عمومی عادی سالیانه به ثبت نخواهد رسید.  

  

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار