mana.ir

کد خبر: ۸۴۱۲۸ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۸ - ۱۵ تير ۱۳۹۸

کشتی های کانتینری بزرگترین آلوده کنندگان صنعت دریایی!

گزارش منتشر شده از سوی کمیسیون اروپا نشان می دهد که کشتی های کانتینری بزرگترین آلوده کنندگان در سال 2018 میلادی بودند.

به گزارش گروه بین الملل مانا، کمیسیون اروپا نتایج نخستین گزارش MRV (قانون نظارت، گزارش و اخذ تائیدیه) را منتشر کرده است، این گزارش داده های مصرف سوخت و داده های مربوط به انتشارات آلودگی ها همه کشتی های بالای پنج هزار تناژ ناخالص که از بنادر اتحادیه اروپا در سال 2018 میلادی استفاده کرده اند، را شامل می شود.

کشتی های کانتینری بزرگترین آلوده کنندگان صنعت دریایی هستند

گفتنی است: داده ها از 10 هزار و 880 فروند شناور از انواع مختلف گرفته شدند، شناورها با نام و شماره آیمو (IMO Number) مشخص شدند، اما هیچ اطلاعاتی درمورد مالکان کشتی یا سایز کشتی فراهم نشده است.

نتایج این گزارش نشان داد: شناورهایی که از بنادر اتحادیه اروپا استفاده می کنند، بیشتر از 152 میلیون تن دی اکسید کربن را در سال 2018 میلادی منتشر کردند. در این میان، کشتی های کانتینری بزرگترین آلوده کنندگان بودند، به عبارت دیگر یک هزار و 657 فروند کشتی کانتینری تقریبا 42 میلیون تن دی اکسید کربن را منتشر کردند که حکایت از بالاترین سهم آلودگی دارد.

از طرف دیگر کشتی های باری/ مسافربری از نوع ro-pax و کشتی های  مسافربری بدترین میانگین عملکردها را به ثبت رساندند. به طوری که 315 فروند کشتی باری/ مسافربری از نوع ro-pax حدود 31 میلیون و 400 هزار تن دی اکسید کربن را منتشر کردند، همچنین 138 فروند کشتی مسافربری سبب انتشار تقریبا هفت میلیون و 660 هزار تن دی اکسید کربن شدند.

شایان ذکر است: درحالی که بخش فله بیشترین تعداد شناور را با سه هزار و 548 فروند به خود اختصاص داد، اما مشارکت این بخش در آلودگی 17 میلیون و 200 هزار تن دی اکسید کربن بود که در مقایسه با بخش های دیگر رقم نسبتا پایینی ارزیابی می شود.

کشتی های کانتینری بزرگترین آلوده کنندگان صنعت دریایی!

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار