mana.ir

کد خبر: ۴۸۵۵۰ |
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۵ - ۲۰ تير ۱۳۹۳

ارتقاء سطح آموزش منطقه آزاد چابهار

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: در راستای توانمندسازی اقشار مختلف جامعه، اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان و سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار تفاهمنامه همکاری امضا می‌کنند.

ارتقاء سطح آموزش منطقه آزاد چابهاربه گزارش خبرنگار مانا، محمد جهانتیغی درباره امضای تفاهمنامه همکاری با منطقه آزاد چابهار، اظهار کرد: در راستای توانمندسازی اقشار مختلف جامعه، ارتقا سطح مهارت‌های شغلی، اشتغال مولد و پایدار وآموزش نیرو برای پتروشیمی چابهار، تفاهمنامه همکاری مشترک با سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار به زودی نهایی و امضا خواهد شد.
وی افزود: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و اجرایی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و بستر سازی اشتغال مفید و مولد، اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای در قالب تفاهمنامه نسبت به اجرای دوره‌های آموزشی مورد نیاز متقاضیان بازار کار با حمایت منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار اقدام خواهد کرد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر پیش‌نویس این همکاری به منظور برگزاری دوره‌های آموزشی، استاندارد سازی و همچنین توجه به ظرفیت‌های جدید در عرصه اشتغال و کار آماده و تدوین شده است.
جهانتیغی عنوان کرد: بر اساس این تفاهمنامه برگزاری نشست‌ها، همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی تخصصی، مشارکت در اجرای طرح‌های پژوهشی و آموزش مرتبط در حوزه آب، محیط زیست و صنایع تبدیلی، مشارکت مؤثر در شناسایی مشاغل جدید و بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و راهبردی، مبادله توانمندی‌ها و تجربیات در بخش توسعه و ایجاد مشاغل و تربیت منابع انسانی، معرفی نمایندگان تام‌الاختیار برای تعاملات بیشتر از زمینه‌های همکاری دو مجموعه در راستای تفاهمنامه مذکور است.
وی اضافه کرد: طراحی، برنامه‌ریزی، نظارت و اجرای دوره‌های آموزشی مورد نیاز منطقه آزاد، مشارکت مؤثر در برگزاری همایش‌ها، کارگاه‌های آموزشی و میزگردهای تخصصی علمی و مهارتی، صدور گواهینامه بین‌المللی برای مهارت آموختگان پس از برگزاری آزمون و کسب حد نصاب نمره قبولی، سنجش و تعیین سطح معرفی شدگان منطقه آزاد در تمامی حرفه‌های آموزشی از جمله تعهدات این اداره‌کل در راستای تفاهمنامه مذکور است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان افزود: همچنین، معرفی نخبگان و کارآفرینان مهارتی به منطقه آزاد برای مشارکت در پیشبرد اهداف فعالیت‌ها، فراهم کردن فضا و امکانات آموزشی مورد نیاز دوره‌های مختص مخاطبان منطقه آزاد، توانمند سازی منابع انسانی به مهارت و فناوری در زمینه بهبود فضای کارآفرینی و کسب و کار و اخلاق حرفه‌ای از دیگر تعهدات این اداره‌کل در راستای تفاهمنامه مذکور پیش‌بینی شده است.
جهانتیغی تصریح کرد: همکاری مؤثر در برگزاری همایش‌ها، سمینارها و کارگاه‌های آموزشی در حوزه آموزش‌های مهارتی در سه بخش صنعت، خدمات و کشاورزی، همکاری در تجهیز و ارتقا سطح امکانات کارگاه‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای، تأمین اعتبارات موردنیاز دوره‌های پیشرفته و خاص مورد نیاز منطقه آزاد، همکاری در پرداخت حق‌الزحمه مدرسین و هزینه مواد مصرفی دوره‌های آموزشی منطقه آزاد از جمله تعهدات منطقه آزاد چابهار در راستای این تفاهمنامه است.
وی خاطرنشان کرد: نیازسنجی و معرفی دوره‌های آموزشی مورد نیاز منطقه آزاد به فنی و حرفه‌ای، همکاری در زمینه تهیه فضای آموزشی مورد نیاز برای دوره‌های آموزشی خاص منطقه آزاد، پرداخت حق ثبت‌نام، آزمون و صدور گواهی دوره‌های آموزشی مطابق با تعرفه سازمان از جمله تعهدات منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار در راستای تفاهمنامه مذکور پیش‌بینی شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین