mana.ir

کد خبر: ۸۸۰۴۱ |
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۹ - ۰۵ آبان ۱۳۹۹

رژیم صهیونیستی در تدارک احداث خط دریایی «ایلات - جده»

در سایه روابط پشت پرده میان تل آویو و ریاض و اعلام آمادگی ضمنی آل سعود برای برقراری روابط با رژیم صهیونیستی، این رژیم در تدارک احداث خط دریایی بین بندر ایلات و بندر جده است.

رژیم صهیونیستی در تدارک احداث خط دریایی «ایلات - جده»
 
به گزارش مانا،  روزنامه عبری زبان یسرائیل هیوم با انتشار تصویری از بندر ایلات و کعبه معظمه ادعا کرد این خط دریایی به پیشنهاد و هزینه اماراتی‌ها احداث می‌شود و قرار است دو شهر بندری ایلات (در فلسطین اشغالی) و جده را به یکدیگر متصل کند.

به نوشته این روزنامه عبری زبان، این پروژه مراحل تحقیقاتی خود را پشت سر می‌گذارد و قرار است برای انتقال حجاج از بندر ایلات به جده در عربستان سعودی که در نزدیک مکه واقع است راه اندازی شود.

اولین نشانه‌های آغاز این مراحل با سفر سلطان احمد بن سلیم رئیس و مدیر‌عامل گروه بنادر دوبی به (فلسطین اشغالی) به چشم خورد، این مجموعه اماراتی که بزرگترین مجموعه فعال در بخش بنادر و کشتیرانی در جهان است با شمار قابل توجهی از سرمایه گذاران اماراتی از بندر ایلات بازدید کردند.

براساس این پروژه که مدیر بندر ایلات به همراه مالک بندر، تسلیم طرف اماراتی کردند، کشتی‌های مسافربری در بندر ایلات پهلو گرفته و مسلمانان و اسرائیلی‌هایی که مایل به رفتن برای نماز و نیایش در مکه هستند قادر خواهند بود از طریق آن مستقیماً وارد جده شوند.

بندر جده در ۷۰ کیلومتری مکه قرار داشته و از جده با اتوبوس راهی این شهر می‌شوند. به گفته مدیر بندر ایلات، اعضای هیئت امارات از جمله شخص سلطان به شدت از این پروژه استقبال و تأکید کردند در دیدار‌های بعدی این مسأله را مورد بررسی قرار خواهند داد. این مسئول صهیونیست خبر داد در صورت راه اندازی این خط سالانه یک میلیون مسافر بین دو طرف جا به جا خواهند شد./ تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین