mana.ir

کد خبر: ۸۸۰۲۱ |
تاریخ انتشار: ۲۱:۵۷ - ۰۲ آبان ۱۳۹۹

ارسال کانتینر‌های یخچالی به کشور‌های CIS برای نخستین بار

محصولات کشاورزی گیلان و آذربایجان غربی برای نخستین بار با کانتینر یخچالی از بندر آستارا به مقصد کشور‌های CIS صادر شد.

ارسال کانتینر‌های یخچالی به کشور‌های CISبرای نخستین بار
 
به گزارش مانا، مدیرعامل شرکت کشتیرانی دریای خزر امروز گفت: با راه اندازی لاینر صادرات و واردات یخچالی یا همان خط حمل و نقل دریایی در بندر آستارا، امروز نخستین کانتینرهای یخچالی با محموله های کیوی از این بندر به مقصد کشورهایCIS ارسال شد.

داوود تفتی با بیان اینکه از این پس لاینر صادرات و واردات یخچالی در بندر آستارا هر دو هفته یک بار انجام می شود ، افزود : عمده کالاهایی که از این مسیر صادر یا وارد می شود محصولات کشاورزی گیلان و استان های همجوار است

فرماندار آستارا هم در مراسم راه اندازی این خط حمل و نقل دریایی  گفت: این حمل و نقل دریایی با همکاری شرکت کشتیرانی دریای خزر، شرکت بندری کاوه و اداره بندر و دریانوردی آستارا است.

 عباس صابر افزود: حمل و نقل دریایی از طریق کانتینرهای یخچالی یکی از مزیت های منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا است که تجار ، صادرکنندگان و واردکنندگان می‌توانند از آن بهره بگیرند و باید برای استفاده از این امتیاز در زمان بندی مناسب برنامه ریزی های لازم انجام شود.

رئیس اداره بندر و دریانوردی  آستارا هم ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در این بندر را ۷۰۰ هزار تن کالا در سال اعلام کرد و گفت :  از ابتدای امسال تاکنون ۱۱۷ هزار تن کالا در بندر آستارا تخلیه و بارگیری شده است که از این مقدار ۳۴ هزار تن مربوط به واردات و ۸۲ هزار تن مربوط به صادرات است و این میزان صادرات و واردات در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲۷ درصد افزایش یافته است.

کیانوش امیری لایروبی بندرآستارا برای پهلو گرفتن کشتی های با حجم بالا را از اولویت های اداره بنادر و دریانوردی آستارا دانست و گفت: تا امروز حدود یک پنجم آن محقق شده است.

وی از پیشرفت ۸۰ درصدی ساخت اسکله ۷۵ متری در بندر آستارا خبر داد و گفت :  با ساخت و تکمیل این مجموعه ظرفیت تخلیه و بارگیری در بندر آستارا به یک میلیون تن در سال خواهد رسید. 

رئیس اداره بندر و دریانوردی آستارا به ایجاد سه پست برق و هشت هکتار محوطه سازی هم اشاره کرد و افزود: این طرح ها در مجموع ۵۰ درصد پیشرفت دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین