mana.ir

کد خبر: ۸۷۹۸۹ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۵ - ۲۹ مهر ۱۳۹۹

مقام روس به پامپئو: با ایران تجارت می‌کنیم؛ نقش پلیس دنیا را بازی نکنید

یک مقام ارشد روسیه به وزیر خارجه آمریکا گفت که علی‌رغم تهدید‌های این کشور، تجارت با ایران را ادامه خواهد داد.

مقام روس به پامپئو: با ایران تجارت می‌کنیم؛ نقش پلیس دنیا را بازی نکنید

به گزارش مانا به نقل از  فارس، «دیمیتری پولیانسکی»، معاون نماینده روسیه در سازمان ملل در توئیتر به تهدید «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا درباره منع تجارت با شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران پاسخ داد.

پامپئو در توئیتر نوشت: «امروز ما اشخاص و شرکت‌های مستقر در سرزمین اصلی چین و هنگ‌ را به دلیل ارتباطشان با خطوط کشتیرانی ایران که به دلیل خطرات اشاعه‌ای تحریم شده‌اند تحت تحریم قرار دادیم. هشدار ما روشن است: «چنانچه با شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تجارت کنید با خطر تحریم‌ها مواجه خواهید شد.»

پولیانسکی در پاسخ به این توئیت وزیر خارجه آمریکا نوشته است: «باز هم مسیر اشتباه...نامطلوب است کهآمریکا جایگزین شورای امنیت شود و نقش "پلیس دنیا" را بازی کند. ما در حال تجارت با ایران هستیم و این کار را ادامه خواهیم داد و آمریکا نمی‌تواند به ما یا دیگران بگوید که چه کاری می‌توانیم انجام دهیم و چه کاری نه. به تحقیر آمریکا با این تلاش‌های بیهوده خاتمه دهید.»

وزارت خزانه‌داری آمریکا دیروز دوشنبه اعلام کرد اسامی شش شرکت و دو شخص را به بهانه ارتباط با شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و یکی از شرکت‌های تابعه آن به نام «شرکت کشتیرانی حافظ دریا آریا» در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

وزارت خارجه آمریکا هم اعلام کرده دولت این کشور شش شرکت کشتیرانی چین و دو نفر از مدیران آنها را به دلیل اقدام آگاهانه در فروش، عرضه یا انتقال مقادیر قابل توجهی کالا یا خدمات مورد استفاده در ارتباط با بخش کشتیرانی ایران تحریم کرده است.

تحریم‌ها علیه شرکت کشتی‌رانی ایران

پامپئو ۱۹ خرداد (۸ ژوئن) سال جاری اجرایی شدن تحریم‌ها علیه شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ای-سیل را اعلام کرد.

هرچند شرکت خطوط کشتیرانی ایران پیش از آن تاریخ هم در فهرست تحریم‌ها قرار داشتند اما تحریم‌هایی که از خردادماه اجرایی شد از این منظر تازگی داشت که بر اساس فرمان اجرایی ۱۳۳۸۲ و دو برچسب «اشاعه تسلیحات کشتار جمعی» و «مقررات تحریم‌های مالی ایران» صادر می‌شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین