mana.ir

کد خبر: ۸۷۷۰۰ |
تاریخ انتشار: ۱۸:۴۳ - ۲۶ شهريور ۱۳۹۹
مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در مجمع عمومی عادی سالیانه عنوان کرد:

توسعه تجارت آزاد با وجود تحریم‌های ظالمانه

مجمع عمومی عادی سالیانه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز (چهارشنبه ۲۶ شهریور) با حضور نمایندگان سهامداران عمده و سایر سهامداران در سالن اجتماعات این شرکت برگزار شد.

توسعه تجارت آزاد با وجود تحریم‌های ظالمانه
 
به گزارش خبرنگا مانا؛ در ابتدای این جلسه، جلال بهارستان، نماینده شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و رئیس این مجمع با اعلام حضور اکثریت سهامداران در این جلسه و هم‌چنین حضور نماینده سازمان بورس و برخی دیگر از سهامداران از طریق سامانه آنلاین، رسمیت جلسه را اعلام کرد.

توسعه تجارت آزاد ادامه می‌یابد
در ادامه این جلسه نائب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران طی گزارشی به هیئت رئیسه مجمع و سهامداران به تشریح عملکرد مالی این شرکت در سال مالی منتهی به ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ پرداخت.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در ابتدای سخنان خود گفت: امسال افتخار بزرگی نصیب ناوگان ملی جمهوری اسلامی ایران شد و آن هم پیام پُر‌مهر مقام معظم رهبری در پی حمل سوخت به کشور ونزوئلا ذیل تحریم‌های ظالمانه و تهدیدات دشمنان بود.

وی با ابراز دلگرمی نسبت به حمایت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: در این راستا و در راستای منویات مقام معظم رهبری در رابطه با "جهش تولید" ادامه برنامه‌های توسعه تجارت آزاد را در این مسیر تداوم خواهیم داد همچنان که پس از حمل سوخت به ونزوئلا متقابلاً برخی مواد اولیه مورد نیاز صنایع از آن کشور به داخل حمل شد.

نائب رئیس هیئت مدیره کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه مجموعه کارکنان این شرکت در راه جهاد اقتصادی از هیچ کوششی دریغ نمی‌ورزند، خاطر نشان کرد: در دوران تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اولویت فعالیت‌های خود را در هماهنگی با ارگان‌های مربوطه به حمل کالای اساسی، استراتژیک و مورد نیاز مردم قرار داده است.

وی ادامه داد: کشتی‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با درنوردیدن پهنه دریا‌ها و اقیانوس‌ها در خط اول جهاد اقتصادی قرار دارد، کارکنان این شرکت نیز با توان و انگیزه مضاعف در این مسیر به خدمت خود ادامه می‌دهند.  

نائب رئیس کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از اظهارات خود  با اشاره به اینکه در مجموعه هلدینگ کشتیرانی؛ بخش‌های مختلفی از جمله: سرمایه‌گذاری، صرافی، خدمات بندری و خدمات فورواردری فعالیت می‌کنند، خاطر نشان کرد: پرسنل تلاشگر کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به صورت قرارداد مدت معین و رسمی فعال هستند که در دو بخش خشکی و دریا فعالیت می‌کنند.

نائب رئیس هیئت مدیره کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه شرکت کشتیرانی طی سال مالی منتهی به ۳۱ خرداد ۹۹ موفق به حمل و نقل ۲۳ میلیون تن کالا شده است، خاطر نشان کرد: این رقم علی‌رغم تحریم‌های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا به‌دست آمده است.

وی در این باره افزود: در این میان شرکت کشتیرانی دریای خزر از جمله شرکت‌های زیر مجموعه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ۱.۷ میلیون تن کالا، شرکت حمل فله ۶۰ میلیارد تن مایل و شرکت حمل کانتینری ۶۲۶ هزار TEU کانتینر را طی سال مالی منتهی به ۳۱ خرداد ۹۹ جابه‌جا کرده اند، همچنین شرکت حمل و نقل ترکیبی کشتیرانی توانست در این مدت ۹۷۷ هزار تن کالای فله و ۲۱۸۳ TEU کانتینر را جابه‌جا کند.
مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران درآمد حاصل از این فعالیت‌ها را ۷۷۸ میلیون دلار اعلام کرد.

وی سهم کل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از حمل و نقل کالا به تمام بنادر بزرگ کشور را ۲۰ درصد ارزیابی و تصریح کرد: در این میان سهم کشتیرانی در بنادر جنوبی ۱۹ درصد و در بنادر شمالی ۲۷ درصد سهم بازار بوده است.

اجرای کامل قانون سوخت کم‌سولفور در ناوگان ملی
مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از اظهارات خود به موضوع مهم تهیه سوخت شناور‌ها پرداخت و با بیان اینکه طی سال مالی مورد اشاره ۳۰۳ هزار تن سوخت کم سولفور خریداری شده است، افزود: ارزش این سوخت ۱۴۵ میلیون دلار است.

مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در این باره ادامه داد: با توجه به اجرای قانون سوخت کم سولفور از آغاز سال ۲۰۲۰ از سوی  IMO کشتیرانی ج. ا. ا. از ماه‌ها قبل آمادگی‌های لازم برای اجرای الزامات کنوانسیون جلوگیری از آلودگی دریا (مارپول) مربوط به استفاده از سوخت کم‌سولفور در کشتی‌های "ناوگان ملی" را اجرایی کرد.

نائب رئیس هیئت مدیره کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: موفق شدیم با رایزنی‌های صورت گرفته نیمی از ۳۰ هزار تن سوخت ماهیانه مورد نیاز را از داخل تامین کنیم، اما همچنان مجبور هستیم نیمی دیگر را از خارج تهیه کنیم با این حال طی مذاکرات و مشارکتی که با برخی از شرکت‌های دانش بنیان داخلی در حال انجام است امیدواریم تمام سوخت مورد نیاز ناوگان را از داخل کشور تامین کنیم.

اقدام برای بهبود روند فعالیت‌ها در کشتیرانی
وی از دیگر اقدامات صورت گرفته در کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در جهت بهبود روند فعالیت ها، به تشکیل کمیته‌های حسابرسی، ساماندهی شرکت‌ها، وصول مطالبات و کمیته انتصابات اشاره کرد و گفت: با مجموعه این اقدامات و با توجه به هزینه‌های پیدا و پنهانی که تحریم‌های ظالمانه و شیوع کرونا ایجاد کرده است، درآمد‌های عملیاتی در تلفیق صورت گرفته برابر با ۱۲ هزار میلیارد تومان است.

نائب رئیس هیئت مدیره کشتیرانی اضافه کرد: از مبلغ یاد شده دو هزار و دویست میلیارد تومان سود ناخالص ثبت شده و در مجموع ۳۶۶ میلیارد تومان سود خالص کسب شده است.

وی با یادآوری برگزاری مجمع فوق العاده این شرکت در تاریخ ۷ خرداد سال جاری به مصوبه افزایش ۳۳ درصدی سرمایه در آن مجمع اشاره و خاطر نشان کرد: سرمایه ثبتی شرکت ۱۶۳۹ میلیارد تومان است که متعاقب آن مصوبه، پس از برگزاری مجمع عادی سرمایه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به ۲۱۵۶ میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه تحریم‌های ظالمانه مشکلاتی ایجاد کرده است، افزود: علی‌رغم تمام این محدودیت‌ها، با رشادت کارکنان دریایی و خشکی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران همچنین اجرای برنامه‌های چابک‌سازی روندها، این مشکلات نیز از میان برداشته خواهند شد.

توسعه همکاری کشتیرانی با صنایع دریایی داخلی
وی یکی از ایده‌آل‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را راه اندازی حوزه CRM در جهت مشتری مداری و افزایش رضایت آن‌ها اعلام و تصریح کرد: برخی احتیاط‌های ناشی از تحریم‌های ظالمانه سبب شده تا راه اندازی این حوزه با پیچیدگی‌هایی مواجه باشد، اما در تلاش هستیم که آن را اجرایی کنیم.

نائب رئیس هیئت مدیره کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از دیگر اقدامات راهبردی صورت گرفته در این شرکت را توسعه تعمیر سفری و ادواری شناور‌ها در یارد‌های داخل کشور اعلام کرد و گفت: با این اقدام بهینه سازی بهره وری ناوگان از طریق برنامه ریزی انجام تعمیرات ادواری در داخل کشور صورت می‌گیرد.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به فروش دارایی‌های کم بازده در این شرکت، اظهار کرد: فروش کانتینر‌های فرسوده از دیگر برنامه‌های در حال اجرا در کشتیرانی است در همین راستا برخی از تولیدکنندگان داخلی در جهت تامین کانتینر‌های نو مورد نیاز ناوگان اعلام آمادگی کرده اند که امیدواریم بزودی محقق شود.

وی افزایش همکاری‌ها  با تولیدکنندگان داخلی را یکی از راهبرد‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: به روزرسانی تدریجی ناوگان با توجه به سن شانزده و نیم ساله آن با اولویت تامین و ساخت شنارو‌ها از صنایع داخلی از جمله اولویت‌های مهم کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است.

نائب رئیس هیئت مدیره کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در این باره اضافه کرد: در این راستا توافقنامه‌ای را با شرکت کشتی‌سازی ایزوایکو به امضاء رسانده‌ایم که پس از نهایی شدن مکانیزم تامین مالی قرارداد، ایزوایکو دو فروند شناور ۳۷ هزار تنی فله بر را برای کشتیرانی جمهورس اسلامی ایران خواهد ساخت.

شایان ذکر است، پس از سخنان نائب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، ارائه گزارش‌های مالی و گزارش سازمان حسابرسی و همچنین پرسش و پاسخ با برخی سهامداران حقیقی حاضر در جلسه، با اعلام رئیس مجمع عمومی سالیانه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، صورت‌های مالی این شرکت به تصویب سهامداران رسید، ضمناً روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار انتخاب شد.

در پایان نیز کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با نماد بورسی "حکشتی"۱۰ درصد سود به ارزش ۳۶ ریال برای هر سهم را بین سهامداران تقسیم کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین