mana.ir

کد خبر: ۸۷۰۳۴ |
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۳ - ۱۳ تير ۱۳۹۹

لغو تحریم‌های آمریکا علیه ۴ شرکت کشتیرانی

وزارت خزانه داری آمریکا تحریم‌ها علیه چند شرکت کشتیرانی مرتبط با یونان و چندین نفتکش را به شرط قطع تجارت نفت با ونزوئلا برداشت.

لغو تحریم‌های آمریکا علیه ۴ شرکت کشتیرانی

به گزارش مانا به  نقل از اس پی گلوبال پلتس، وزارت خزانه داری آمریکا در دوم جولای تحریم‌ها علیه چند شرکت کشتیرانی مرتبط با یونان و چندین نفتکش را برداشت. این تصمیم پس از آن گرفته شد که این شرکت‌ها قول دادند به تجارت با ونزوئلا پایان دهند.

این لغو تحریم‌ها مربوط می‌شود به: شرکت کشتیرانی آدامانت مریتایم و نفتکش سی هیرو با پرچم باهاما، شرکت دلوس ووییجر و نفتکش آن با پرچم پاناما،   شرکت رومینا مریتایم و نفتکش یوروفورس با پرچم لیبریا و در نهایت شرکت سانیبل شیپترید و نفتکش وویجر ۱ با پرچم جزایر مارشال.

اتحادیه شرکت‌های کشتیرانی یونان در اواسط ژوئن متعهد شد فعالیت‌های تجاری خود با ونزوئلا را متوقف کند. نفتکش‌هایی که تحت مدیریت شرکت‌های یونانی بودند، به خاطر تسهیل صادرات نفت ونزوئلا تحریم شده بودند. این گروه قول داد تجارت با این کشور آمریکای جنوبی را تا زمانی که رژیم مادورو بر سر قدرت باشد متوقف کند.

آمریکا بار‌ها طی سال گذشته هشدار داده بود شرکت‌ها و کشتی‌هایی که به صادرات نفت ونزوئلا کمک کنند و باعث رسیدن منابع مالی به رژیم مادورو شوند تحت تحریم قرار می‌گیرند. آمریکا رژیم مادورو را غیر قانونی می‌داند.

آمریکا قبلاً شرکت نفت دولتی ونزوئلا را در ژانویه ۲۰۱۹ تحریم کرده بود و جلوی واردات نفت ونزوئلا توسط آمریکا و صادرات مواد رقیق کننده به ونزوئلا را گرفته بود.

تولید نفت ونزوئلا در ماه مه ۷۰ هزار بشکه در روز نسبت به آوریل پایین آمد و به ۵۵۰ هزار بشکه در روز رسید.

انتظار می‌رود با توجه به تحریم‌های آمریکا، قطع همکاری شرکت رزنفت با ونزوئلا و نبود تقاضا برای نفت ارزان این کشور به خاطر سقوط قیمت نفت، عرضه نفت ونزوئلا به بازار‌های جهانی تا پایان ۲۰۲۱ به تنها ۳۰۰ هزار بشکه در روز برسد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار