mana.ir

کد خبر: ۸۶۷۰۸ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۴ - ۰۵ خرداد ۱۳۹۹

نخستین نفتکش حامل بنزین ایران به مقصد نهایی در ونزوئلا رسید

نفتکش «فورچون» حامل نخستین محمولۀ بنزین ایران برای ونزوئلا در مقصد نهایی خود در بندر «ال پالیتو» در شمال این کشور پهلو گرفت.

 

نخستین نفتکش حامل بنزین ایران به مقصد نهایی در ونزوئلا رسید

به گزارش مانا به نقل از فارس، شبکه روسی «راشا تودی» از رسیدن نفتکش «فورچون» به مقصد نهایی آن در بندر «ال پالیتو» در شمال ونزوئلا خبر داد. این نفتکش حامل نخستین محموله بنزین از پنج محموله‌ای است که قرار است از ایران به دست ونزوئلا برسد. 

بنابر این گزارش، تصاویر ماهواره‌ای عملیات پهلو گرفتن این کشتی با همراهی دو قایق یدک‌کش ونزوئلایی دقایقی بعد از نیمه شب به وقت محلی در این بندر را نشان می‌دهد. به منظور اطمینان یافتن از رسیدن ایمن این نفتکش به منطقه انحصاری اقتصادی ونزوئلا، نیروی دریایی این کشور نفتکش فورچون را همراهی کرد.

قرار است این نفتکش و چهار نفتکش دیگر، در مجموع بیش از یک و نیم میلیون بشکه بنزین را از ایران به این کشور که علی‌رغم داشتن ذخایر نفتی، به دلیل تحریم‌های آمریکا با بحران انرژی روبروست، حمل کنند. 

براساس گزارش پایگاه خبری Globvision، «نیکلاس مادورو»، رئیس جمهور ونزوئلا پیش از این در حساب توئیتری خود با تشکر از ایران برای ارسال بنزین به این کشور با انتشار تصاویری از کشتی ایرانی حامل بنزین، نوشت: «پایان ماه رمضان برای ما ورود کشتی Fortune را به ارمغان آورد؛ نشانه‌ای از همبستگی میان مردم جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلا. در جایی که کشورهای امپریالیستی می‌خواهند با زور احکام خود را تحمیل کنند، فقط برادری میتواند مردمان آزاد را نجات دهد. متشکرم ایران.»

وی همچنین از ملت ایران به خاطر همبستگی با مردم ونزوئلا، پشتیبانی از کاراکاس و شجاعت در تصمیم گیری قدردانی کرد.

تصمیم ایران برای ارسال بنزین به ونزوئلا که به خاطر تحریم‌های آمریکا با کمبود سوخت مواجه است با عصبانیت مقامات واشنگتن همراه شده است. یک مقام ارشد دولت آمریکا در اظهاراتی عنوان کرده که واشنگتن در حال بررسی اقدامات مناسب برای واکنش نشان دادن به انتقال بنزین توسط ایران به ونزوئلاست.

 

نخستین نفتکش حامل بنزین ایران به مقصد نهایی در ونزوئلا رسید

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار