mana.ir

کد خبر: ۸۶۳۷۰ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۴ - ۱۶ فروردين ۱۳۹۹

همه بنادر کشور مملو از بار است

وزیر راه و شهرسازی : همه بنادر ما مملو از بار است و کامیون ها در بنادر برای بارگیری کالاهای اساسی در صف هستند.

همه بنادر کشور مملو از بار است
 
به گزارش مانا، محمد اسلامی در گفت‌وگوی زنده در شبکه دو سیما  با بیان اینکه سال گذشته ۷۷۸ دستگاه انواع ناوگان ریلی تولید داخل وارد شبکه شد، گفت: برنامه‌ریزی کردیم در سال جهش تولید این رقم به ۲۰۰۰ دستگاه انواع ناوگان ریلی برسد.

وزیر راه و شهرسازی امروز در برنامه زنده تلویزیونی اظهار داشت: از همه فعالان بخش حمل و نقل در این شرایط شیوع کرونا قدردانی می‌کنیم، خصوصاً رانندگان اتوبوس و کامیون، خلبانان، ملوانان و همه فعالان بخش حمل و نقل که با جانفشانی در این بخش خدمت می‌کنند.

وی ادامه داد: امروز همه بنادر ما مملو از بار است و کامیون‌ها در بنادر برای بارگیری کالا‌های اساسی در صف هستند.

وی با بیان اینکه جاده باید از قابلیت اعتماد بالا برخوردار باشد، تا راننده درست رانندگی کند، گفت: بیش از ۸۵ درصد حوادث رانندگی ناشی از خواب آلودگی عدم رعایت قوانین و مقررات و خستگی است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در سال‌های ۹۸ و ۹۹ رفع نقاط پرحادثه دنبال شد و می‌شود گفت: پیش از این پلیس ۲۴۰ نقطه پرحادثه را شناسایی و به ما معرفی کرد تا نواقص آن را رفع کنیم که در این باره در سال ۹۸ تعداد ۲۰۰ نقطه شد و تا امروز طبق اظهار پلیس نقطه پرحادثه برطرف شده و آشکار نشده نداریم.

* ساخت ۷۳۲ کیلومتر بزرگراه  در سال جاری

اسلامی بیان کرد: سال گذشته ۷۳۲ کیلومتر بزرگراه به بزرگراه‌ها اضافه کردیم و امسال نیز همین میزان بزرگ را به بزرگراه‌های کشور اضافه می‌شود.

وی با بیان اینکه ساخت آزادراه و خطوط ریلی در سال ۹۹ نیز دنبال می‌شود گفت: دولت در دو سال اخیر پنج استان کشور را به شبکه ریلی متصل کرد.

اسلامی اضافه کرد: ۵۸۰ کیلومتر آزادراه به آزادراه‌های کشور اضافه می‌کنیم، ضمن آن که امسال نوسازی ناوگان کامیونی و اتوبوسی با حمایت سازمان برنامه و بودجه دنبال می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به کاهش سفر‌ها به دلیل شیوع کرونا از ۲۵ اسفند ۹۸ تا ۱۱ فروردین ۹۹ از نظر تعداد سفر با کاهش ۷۰ درصدی از نظر تعداد مسافر با کاهش ۷۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه بودیم.

اسلامی گفت: سال گذشته در جلسه‌ای با حضور رئیس جمهور دربارۀ اقدامات توسعه‌ای در روستا‌ها مباحثی مطرح شد و آنجا به رئیس جمهور قول دادیم تا پایان سال ۹۸ میزان دو هزار کیلومتر راه روستایی آسفالت راه‌های روستایی کشور اضافه شود که تا شب عید هزار و ۵۵۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت ساخته شد.

* هدف گذاری ساخت ۲۰۰۰ دستگاه انواع ناوگان ریلی تولید داخل در سال ۹۹

اسلامی اظهار داشت: در سال گذشته برای اولین بار در یک‌سال ۷۷۸ دستگاه انواع ناوگان ریلی تولید داخل تحویل شرکت‌های ریلی شد.

وی گفت: روز ۱۲ فروردین ۹۹ نیز در جلسه‌ای که در دفتر رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره جهت تولید داشتیم اعلام کردیم که این رقم ۷۷۸ دستگاه انواع ناوگان ریلی در سال قبل و در سال ۹۹ به دو هزار دستگاه افزایش می‌یابد.

اسلامی اضافه کرد: در این راستا باید از منابع بخش خصوصی تسهیلات صندوق توسعه در تبصره ۱۸ و مساعدت وزارت راه و شهرسازی استفاده شود و ۱۶ شرکت ریلی در بار و مسافر با ۱۱ شرکت سازنده انواع ناوگان ریلی ارتباط مناسب داشته باشند.

* ضدعفونی چمدان‌های مسافران

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پروتکل‌های وزارت بهداشت در حمل و نقل عمومی و در پایانه ها، ایستگاه‌های راه آهن، بنادر و فرودگاه‌ها اجرا می‌شود، گفت:  در کنار ضد عفونی انواع ناوگان شامل هواپیما، کشتی، قطار و اتوبوس حتی چمدان‌های مسافران ضدعفونی می‌شود.

اسلامی تأکید کرد: در این مدت نیاز‌های فوری وزارت بهداشت از طریق پرواز به کشور‌های آسیایی و اروپایی با پرواز‌های اختصاصی محقق شد.

اسلامی افزود: ۴۷ پرواز اختصاصی بحث کرونا انجام دادیم همچنین مسافران را که در کشور‌های دیگر به دلیل توقف پرواز‌ها مانده بودند به کشور برگردانیم.

اسلامی اظهار داشت: از زمانی که شهر ووهان چین به قرنطینه رفت یعنی اواسط بهمن ماه، ما مقررات غربالگری مسافران در ورودی و خروجی ها، ضدعفونی وسایل حمل و نقل حمل و وسایل به‌کار گرفته شده در فرودگاه‌ها، راه آهن، بنادر و پایانه‌ها را دنبال کردیم و زمانی که اولین نمونه کرونا در اواخر بهمن و اوایل اسفند در کشور پیاده شد نسبت به پیاده سازی این پروتکل‌های وزارت بهداشت اقدام کردیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار