mana.ir

کد خبر: ۸۵۶۹۱ |
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۲ - ۲۱ دی ۱۳۹۸

رشد۵۰ درصدی ورود کشتی به بنادر نوشهر و فریدونکنار

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران گفت: تخلیه و بارگیری انواع کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر طی ۹ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه قبلی، از رشد ۴۴ درصدی برخوردار بوده است.

به گزارش مانا، محمد تقی انزان پور درباره عملیات ۹ ماهه تخلیه و بارگیری کالا در بندر نوشهر، افزود: عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر فریدونکنار در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵۴ درصد رشد داشته است.
 وی خاطرنشان کرد: در بخش ورود کشتی به بنادر نوشهر و فریدونکنار نیز عملکرد اداره کل در این مدت در مجموع از رشد ۵۰ درصدی برخوردار بوده است.
 انزان پور با بیان اینکه بنادر نوشهر و فریدونکنار از تجهیزات و امکانات مناسبی برای تخلیه و بارگیری انواع کالا برخوردار است، تصریح کرد: تجار و بازرگانان و دیگر فعالان حوزه صادرات و واردات می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های موجود در این بنادر و بهره گیری از مزایا و ویژگی‌های منحصر به فرد صنعت حمل و نقل دریایی، موجبات رشد و شکوفایی اقتصادی منطقه و کشور را فراهم کنند.  
 گفتنی است غلات، کاغذ و چوب از عمده‌ترین کالا‌های وارداتی و محصولات کشاورزی شامل میوه و کنسانتره میوه، خواربار و خشکبار و مصالح ساختمانی از مهمترین کالا‌های صادراتی از بنادر  نوشهر و فریدونکنار به شمار می‌روند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین