mana.ir

کد خبر: ۸۴۷۴۷ |
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۷ - ۲۱ شهريور ۱۳۹۸
مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در نشست با مدیر عامل ایران خودرو:

برای بهبود صنعت خودروی کشور از هیچ کمکی مضایقه نخواهیم کرد

در نشست مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، ضمن طرح موضوعات و مسائل موجود در همکاری‌های فی‌مابین، راهکار‌های بهبود این همکاری‌ها بررسی شد.

به گزارش مانا، در این نشست مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ضمن ویژه خواندن وضعیت امروز حاکم بر کشور، صنعت خودرو را دارای سهم قابل توجهی در اقتصاد کشور دانست و گفت: دولت آمریکا از قراردادن این صنعت در صدر فهرست تحریم‌ها اهدافی را دنبال می‌کند و به دنبال زمین‌گیر کردن آن است. خودروسازی علاوه بر اشتغال حدود یک و نیم میلیون نیروی کار در زنجیرۀ تولید و خدمات پس از فروش، سهم بالایی در ارزش افزوده بخش صنعت را به خود اختصاص می‌دهد.
فرشاد مقیمی تصریح کرد: بزرگ‌ترین و مهمترین شرکت خودروسازی با زنجیرۀ تأمین گسترده مربوط به ایران خودرو است. پتانسیل بالایی در این بخش از سوی دشمن هدف گیری شده که وجود مشکل در بخشی از آن مانند دومینو به سایر بخش‌ها منتقل می‌شود.
وی در عین حال گفت: با ساز‌و‌کار‌های مختلفی توانسته‌ایم جلو برویم و در مقابل مشکلات بایستیم. درحال حاضر وفاق و اتحاد درونی  بیش از گذشته باید نمایان شود تا بتوانیم مسایل را با هماهنگی سیستمی بیشتر مدیریت کنیم و پیروزی را برای کشور رقم بزنیم.
مقیمی با اشاره به مسایل موجود در حوزه کشتیرانی و طولانی شدن فرآیند‌های حمل و ترخیص که هزینه‌های سرباری را به مجموعه تحمیل می‌کند گفت: باید با استفاده از ساز‌وکار‌های مشخصی در همکاری‌های مشترک از چالش‌های موجود بکاهیم. نتیجه این همکاری‌ها یقیناً به سود بنگاه تولیدی و اقتصاد کشور خواهد بود.
وی در ادامه بر طراحی مدلی برای مراودات مالی میان ایران خودرو و کشتیرانی و عمل به تعهدات از سوی طرفین تأکید کرد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تصریح کرد: هدف اولیه ایران خودرو دستیابی به تیراژ تولید روزانه دوهزار دستگاه است که با همکاری و هم افزایی با تمام نهاد‌های ذی‌ربط به دنبال تحقق آن هستیم. افزایش سرمایه از طریق تجدید ارزیابی دارایی‌ها نیز یکی از اقداماتی است که درحال اجرا و پیگیری آن هستیم.
مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نیز در این نشست ضمن تاکید بر همکاری میان نهاد‌ها و ارگان‌های ذیربط برای عبور از شرایط فعلی کشور گفت: از کمک برای بهبود وضعیت صنعت خودرو کشور مضایقه نخواهیم کرد.
محمدرضا مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: برای رفع مشکلات براساس اعتماد متقابل باید وارد میدان شویم و همکاری‌ها را براساس مدلی که به طرفین آسیب نرسد ادامه دهیم.
وی ضمن استقبال از بهره مندی از تسهیلات بانکی در زمینه تامین نقدینگی ایران خودرو در ارتباط با مسائل کشتیرانی، دستور بررسی مفاد پیشنهادی ایران خودرو برای رفع موانع موجود را صادر کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین