mana.ir

کد خبر: ۸۴۵۶۳ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۸ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

افزایش ۶۰ درصدی ترانزیت فرآورده‌های نفتی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از ترابری دریایی بالغ بر هفت میلیون و ۱۸۹ هزار نفر سفر در پایانه های مسافری دریایی این استان و رشد عملیات صادراتی و ترانزیت نفتی و غیرنفتی طی چهار ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش مانا "اله مراد عفیفی پور" با تشریح گزارشی از عملکرد مجموعه ۷۱ بندر استان هرمزگان در چهار ماه نخست سال ۹۸، اظهار داشت: از مجموع ۳۴ میلیون و ۲۴۶ هزار و ۶۳۸ تن کالای جابه‌جا شده در این بنادر، ۲۳ میلیون و ۱۳۵هزار تن مربوط به کالاهای غیر نفتی با رشد هفت درصدی و ۱۱میلیون و ۱۱۱ هزار تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

رشد ۱۱,۴ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی

وی حجم صادرات غیرنفتی از طریق بنادر تجاری این استان را ۱۴ میلیون و ۱۶۴ هزار و ۷۹۴ تن با رشد ۱۱,۴ درصدی اعلام کرد و افزود: از آغاز سال ۹۸ تا ابتدای مردادماه جاری، یک میلیون و ۲۶۳ هزار و ۸۰۴ تن از این کالاها، با رشد مثبت ۲۵ درصدی ترانشیپ و یک میلیون و ۲۸۶ هزار تن نیز ترانزیت شد.

عفیفی پور از کابوتاژ (کران بری) دو میلیون و ۹۱۵ هزار و ۲۸۰ تن با افزایش ۹ درصدی و همچنین واردات سه میلیون و ۱۹۳ هزار و ۴۹۸ تن کالای غیرنفتی با افزایش ۱۵ درصدی در بنادر این استان خبر داد.

ترانزیت فرآورده نفتی ۶۰ درصد افزایش یافت

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان حجم صادرات فرآورده های نفتی در بنادر این استان را چهار میلیون و ۱۵۸  هزار و ۲۹۴ تن اعلام کرد و گفت: طی مدت یاد شده، ۲۴هزار و ۶۲۳ تن، با افزایش چشم‌گیر ۶۰ درصدی در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، ترانزیت و شش میلیون و ۹۲۸ هزار تن، کابوتاژ شد که در این بخش رشد ۹درصدی به ثبت رسید.

۵۴۱ هزار TEU کانتینر تخلیه و بارگیری شد

وی اظهار داشت: در دوره زمانی چهار ماهه نخست سال جاری، ۵۴۱ هزار و ۶۹ TEU کانتینر (هر تی.ای. یو معادل یک کانتینر بیست فوت) در مجموعه بنادر بازرگانی این استان تخلیه و بارگیری شد .

عفیفی پور در بخش دیگری از اظهاراتش، هرمزگان را پایتخت مسافرت های دریایی ایران توصیف کرد و گفت: از آغاز امسال تا ابتدای مرداد ماه جاری که یک دورۀ زمانی چهار ماهه را شامل می شود، ترابری هفت میلیون و ۱۸۹ هزار و ۹۰۱ نفر سفر در بنادر و پایانه های مسافری دریایی این استان به ثبت رسید.

تردد ۲۸ هزار فروند شناور به بنادر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از پهلوگیری ۲۸ هزار و ۴۲۰ فروند شناور در بنادر این استان خبر داد و گفت: از این رقم، یک‌هزار و ۸۱۲ فروند شامل کشتی های بالای هزار تن و ۲۶ هزار و ۶۰۸ فروند از شناورهای پهلو گرفته در این بنادر، زیر هزار تن وزن داشته است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار