mana.ir

کد خبر: ۸۲۹۵۱ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۷ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۷
مدیرکل امور دریانوردان و سازمان‌های تخصصی سازمان بنادر اعلام کرد؛

همایش ارگان های دریایی محل هم اندیشی جامعه دریایی

مدیرکل امور دریانوردان و سازمان‌های تخصصی بین‌المللی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: بیست و ششمین همایش هماهنگی ارگان‌های دریایی با شعار "کشتیرانی بهتر در راستای توسعه دریایی کشور" برگزار می شود.

علی اکبر مرزبان در گفتگو با خبرنگار مانا با بیان اینکه همایش همایش هماهنگی ارگان های دریایی کشور در بیست و ششمین دوره خود در شهر تهران و با میزبانی سازمان بنادر و دریانوردی برگزار خواهد شد، خاطر نشان کرد: همایش امسال در تاریخ 28 بهمن ماه جاری و با شعار "کشتیرانی بهتر در راستای توسعه دریایی کشور" در محل سالن همایش مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزاری می شود.
وی با اشاره به اینکه هر چند بخش دریایی کشور به مناسبت های مختلف گرد هم جمع می شوند و به رایزنی می پردازند افزود: در این میان همایش ارگان های دریایی چتری بزرگ است که تمام دست اندرکاران و مجموعه دریایی کشور ذیل آن گرد آمده و به تشریک مساعی و ایجاد هماهنگی بیشتر می‌پردازند.
 مرزبان دبیرخانه دائم همایش هماهنگی ارگان های دریایی را فرصتی مناسب برای این بخش در جهت ایجاد همگرایی بیشتر ارزیابی کرد و خاطرنشان ساخت: این دبیرخانه می‌تواند محلی برای هم‌اندیشی و هماهنگی بین ارگان‌های دریایی به همراه بخش خصوصی باشد.
مدیرکل امور دریانوردان و سازمان‌های تخصصی بین‌المللی سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه اظهارات خود به بیست و ششمین همایش ارگان هایی دریایی پرداخت و در این باره گفت: همایش بیست و ششم یک روزه است و از ساعت 8 صبح تا ساعت 18 روز 29 بهمن ماه جاری برگزار می شود.
وی با اعلام اینکه همانند سال های گذشته جمعی از مقامات کشوری و لشکری در این همایش حضور خواهند داشت، تصریح کرد: روسا، مدیران، دریانوردان، کارشناسان و دیگر دست اندرکاران بخش دریایی به همراه شرکت ها و فعالان این بخش در این مراسم حضور فعال خواهند داشت.
این مقام مسئول، برگزاری همایش هماهنگی ارگان های دریایی را امری گروهی دانست که در خانواده دریایی کشور رخ می‌دهد و افزود: به همین دلیل ضمن اینکه 30 درصد از هزینه مراسم را میزبان تقبل می‌کند اما 70 درصد باقی‌مانده را تمامی ارگان‌ها و فعالان بخش دریایی با پرداخت حق عضویت تامین می‌کنند.
مرزبان در تشریح برنامه‌های همایش بیست و ششم خاطر نشان کرد: در این همایش پنل های تخصصی با حضور کارشناسان برگزار می شود.
وی در این زمینه ادامه داد: با توجه به اهمیت جایگاه دریانوردان، در نخسین پنل تخصصی مباحث آموزش، اشتغال، اجرای کنوانسیون MLC و حقوق دریانوردان مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
مدیرکل امور دریانوردان و سازمان‌های تخصصی بین‌المللی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه کارگروه این پنل از مدتی قبل تشکیل شده است، گفت: در پنل مورد اشاره ارتقاء کیفیت آموزش و موضوع کارورزی دریانوردان به علاوه مسائل مربوط به حقوق و رفاهیات آنها مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
به گفته مرزبان ریاست این پنل را دکتر محمود نصیری رئیس دانشگاه علوم دریایی و دریانوردی چابهار بر عهده دارد.
وی درباره دیگر پنلی که قرار است در بیست و ششمین همایش ارگان های دریایی برگزار شود، اظهار داشت: الزامات کشتیرانی بهتر، فرصت ها و موانع پیش رو موضوع پنل دوم در همایش است.
مرزبان با بیان اینکه محورهای این پنل نوسازی شناورها، ایمنی شناورها و امنیت دریانوردی است، افزود: در این پنل در اولویت اول امنیت دریانوردی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
وی خاطر نشان کرد: کارگروه پنل مورد اشاره طی ماه های قبل تشکیل شده است که ریاست آن را دکتر هادی حق شناس معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی بر عهده دارد.
این مدیر در سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه با بیان اینکه انتظار این است که اعضای دبیرخانه همایش هماهنگی ارگان های دریایی در این پنل های تخصصی حضور فعال داشته باشند، تصریح کرد: این پنل ها فرصتی است تا دیدگاه ها و نظرات به علاوه چالش های پیش روی آنها مطرح و مورد بررسی قرار بگیرد.
وی هدف برگزاری پنل های تخصصی در این همایش را بهبود فرآیندها و روش‌ها دانست و بیان داشت: با مشارکت در این پنل ها انتظار داریم که به رفع چالش ها کمک شده و توانمندی های بخش دریای کشور ارتقاء یابد.
مرزبان در پایان با اشاره به اینکه برای حضور در بیست وششمین همایش هماهنگی ارگان های دریایی کشور 450 نفر دعوت شده و برای حضور در این همایش اعلام آمادگی کرده اند، گفت: امیدواریم مدعوین در بحث های تخصصی همایش حضور فعال داشته باشند چرا که همایش متعلق به یک ارگان خاص نیست و به تمام اعضای خانواده دریایی کشور متعلق است.
 
  
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین