mana.ir

کد خبر: ۸۲۶۴۷ |
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۹ - ۰۲ دی ۱۳۹۷
مجری طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی:

آخرین ردیف شیرین‌سازی پالایشگاه فاز 13 به بهره‌برداری رسید

مجری طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی گفت: با تلاش کارکنان بخش های مختلف عملیاتی در گروه کارفرمایی و پیمانکاران خصوصا شرکت‌های پتروپایدار ایرانیان و تسکو در این طرح، آخرین ردیف شیرین‌سازی پالایشگاه این فاز راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر،پیام معتمد با بیان اینکه، گاز فرآورش شده از چهارمین ردیف پالایشگاه فاز 13 تا پایان هفته جاری به شبکه سراسری گاز تزریق می‌شود اظهار داشت: سه ردیف دیگر شیرین‌سازی پالایشگاه این فاز با دریافت گاز ترش از فازهای 6، 7 و 8 عملیاتی شده و چهارمین ردیف تصفیه گاز ترش این پالایشگاه نیز به عنوان آخرین واحد شیرین سازی، تا پایان هفته جاری با شیرین‌سازی 6 میلیون مترمکعب گاز غنی در روز در مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: چهارمین ردیف شیرین‌سازی گاز پالایشگاه فاز 13 با رسیدن به ظرفیت کامل تولید، روزانه 500 میلیون فوت مکعب (معادل 14.2 میلیون مترمکعب) گاز را شیرین‌سازی کرده و به شبکه سراسری ارسال خواهد کرد.

معتمد با اشاره به آمادگی کامل پالایشگاه فاز 13 برای دریافت گاز ترش از سکوهای تازه نصب شده این فاز گفت:این پالایشگاه هم اکنون روزانه بیش از 20 میلیون مترمکعب گاز ترش فازهای 6، 7 و 8 پارس جنوبی را فرآوری و به شبکه سراسری ارسال می‌کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین