mana.ir

کد خبر: ۸۱۰۷۶ |
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۵ - ۰۴ تير ۱۳۹۷

موسس شرکت کشتیرانی فرانسه درگذشت

رادولف سعد، موسس شرکت کشتیرانی CMA CGM فرانسه روز گذشته در سن ۸۱ سالگی درگذشت.

به گزارش گروه بین الملل مانا، رادولف سعد در سال ۱۹۳۷ میلادی در بیروت متولد شد و در ۲۴ ژوئن سال جاری میلادی درگذشت. وی تحصیلات خود را در مدرسه اقتصاد لندن در سال ۱۹۵۷ به پایان رساند و سپس وارد حرفه خانوادگی یعنی تجارت شد.
وی در سال ۱۹۸۷ میلادی و زمانی که جنگ مدنی لبنان شرایط زندگی در بیروت را با سختی‌های بسیاری همراه ساخته بود، به مارسِی فرانسه رفت و شرکت دریایی CMA را تاسیس کرد. این شرکت با چهار کارمند و تنها یک شناور و یک خط خدمات رسانی بین مارسِی و بیروت فعالیت خود را آغاز کرد.
رادولف سعد در سال ۱۹۸۶ میلادی سرویس دیگری که رابط بین اروپای شمالی و آسیا بود را به مجموعه افزود و در سال ۱۹۹۲ نخستین دفتر CMA را در شانگ‌های گشود چراکه معتقد بود روزی چین به بزرگترین اقتصاد جهان تبدیل می‌شود و بزرگترین کارخانه‌ها را در خود جای می‌دهد. او در واقع از نخستین کسانی بود که حمل و نقل کانتینری، تجارت جهانی و وجود شناور‌های مگاسایز را اصلی بنیادین در کشتیرانی می‌دانست. افزون بر آن، سعد یکی از طرفداران سرسخت توسعه از طریق اکتساب بود.
شرکت کشتیرانی CMA در سال‌های ۱۹۹۶، ۱۹۹۸، ۲۰۰۵ و ۲۰۰۷ به ترتیب با شرکت‌های Compagnie Générale Maritime (CGM)، ANL، Delmas، COMANAV و خطوط آمریکا همکاری کرد. همزمان با افزایش فعالیت و گسترده شدن زمینه خدمات رسانی، رادولف سعد روابط قدرتمند خود با مارسِی را ادامه داد و در نهایت برج CMA CGM را در سال ۲۰۰۶ میلادی در این شهر ساخت و این برج به نمادی از مارسِی تبدیل شد.
برچسب ها: فرانسه cma cgm 2018
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین