mana.ir

کد خبر: ۶۴۴۸۳ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰ - ۲۹ فروردين ۱۳۹۵
تا دو ماه آینده

فعالیت غیررسمی خط مسافری عمان- ایران آغاز می‌شود

مدیرکل بنادراستان سیستان و بلوچستان گفت : امیدواریم خط مسافری ایران ـ عمان تا مهرماه امسال به صورت رسمی برقرار شود.

فعالیت غیررسمی خط مسافری عمان- ایران آغاز می‌شود
به گزارش مانا سیاوش رضوانی درباره آخرین وضعیت پروژه خطوط مسافربری بین ایران و عمان گفت: درسال گذشته مذاکراتی باعمانی‌ها صورت گرفت و بر اساس این مذاکرات کشتی‌های مسافری عمان در دو مرحله به صورت آزمایشی در چابهار پهلو گرفتند.
وی افزود: در حال حاضر برقراری این خط مسافری نیازمند امکانات و تجهیزاتی است. اما فعالیت آزمایشی و غیررسمی خط مسافری عمان-چابهار ایران تا دو ماه آینده آغاز می‌شود و امیدواریم تا مهرماه امسال به صورت رسمی برقرار شود.
مدیرکل بنادر استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه یکی از بهترین اقدامات در بندر چابهار برقراری خطوط کشتیرانی بین ایران و عمان است گفت: رونق کسب و کار، افزایش سطع اعتبار بندر چابهار، ایجاد ارتباط با کشورهای حاشیه دریای عمان و همچنین رونق گردشگری از نتایج مثبت این اقدام است.
وی با بیان اینکه سفر از طریق کشتی به عمان با صرفه‌تر است افزود: در طول هفته فقط یک پرواز برای مقصد عمان وجود دارد در حالی مسافران می‌توانند هر روز از طریق کشتی به عمان سفر کنند. همچنین کشتی‌های که به صورت آزمایشی وارد بندر چابهار شدند بسیارمدرن و پیشرفته هستند و مردم می‌توانند سفری راحت داشته باشند ضمن آنکه این کشتی‌ها توانایی حمل بار را نیز دارند.
رضوانی با اشاره بر اینکه با دیگر کشورهای حاشیه دریای عمان برای ایجاد خطوط مسافری صحبت شده است، ادامه داد: پاکستان برای ایجاد خطوط مسافری اعلام آمادگی کرده است ومنتظرهستند که امکانات لازم برای ایجاد خطوط مسافری در بندر چابهار به وجود آید.
وی با بیان اینکه می‌توان خطوط مسافری را در بنادر شمالی کشور هم برقرار کرد افزود: بنادرشمالی به علت طبیعت اقلیمی خود پتانسیل زیادی برای جذب گردشگر و رونق گردشگری دارند و می‌توان خطوط مسافری را بین بنادر داخلی ایجاد کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین