mana.ir

کارگاه لنج سازی - بوشهر

کارگاه لنج سازی - بوشهر

امروزه به علت هزینه بالا و زمان طولانی ساخت لنج‌های چوبی، دریانوردان لنج‌های فایبرگلاس را بیشتر ترجیح می‌دهندکارگاه لنج سازی فایبرگلاس در نزدیکی بندر محمد عامری از توابع شهرستان تنگستان استان بوشهر و در نزدیکی کلوت‌های این استان قرار دارد. این لنج‌ها که توسط مردم جنوب ایران و ساکنان خلیج‌فارس برای دو کاربرد عمده مسافربری و باری ساخته می‌شود و در سفر‌های دریایی، تجارت، ماهیگیری و غواصی مروارید استفاده می‌شود
قایق سواری در کارون

قایق سواری در کارون

یکی از تفریحاتی که می‌توان در استان خوزستان انجام داد قایق سواری در رود کارون است. هر سال گردشگرانی که به شوشتر سفر می‌کنند قایق سواری بر روی کارون را از تفریحات به یاد ماندنی می‌دانند. رود کارون پرآب‌ترین و بزرگ‌ترین رودخانه ایران است. این رود که در سنگ نوشته‌های باستانی کرن، کرنک و کوهرنگ نیز نامیده شده است، مهد اولین تمدن‌های بشری در ایران بوده است.
کشتیرانی در دریای سرخ/ تصاویر

کشتیرانی در دریای سرخ/ تصاویر

دریای سرخ خلیجی از اقیانوس هند است که میان شبه‌جزیره عربستان و شمال شرقی قاره آفریقا قرار دارد و دهانهٔ باب‌المندب آن را به اقیانوس هند پیوند می‌دهد و کانال سوئز در شمال آن را به دریای مدیترانه وصل می‌کند. این دریا یکی از مهم‌ترین شاهراه‌های تجارت بین المللی است و حدود ۱۰ درصد از تجارت جهانی و ۳۰ درصد از حمل نقل کانتینری دریایی جهان از این مسیر عبور می‌کند. مساحت این دریا ۴۳۸۰۰۰ کیلومتر مربع و طول این دریا ۲۲۵۰ کیلومتر می‌باشد که از این حیث پانزدهمین دریای جهان به شمار می‌رود.
(تصاویر) جشنواره سیلینگ در دریای مازندران

(تصاویر) جشنواره سیلینگ در دریای مازندران

نخستین جشنواره "سیلینگ" (بادبانی) استان‌های ساحلی شمال کشور به میزبانی دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر برگزار شد. در این جشنواره ۳۸ سیلور یا دریانورد در دو بخش آقایان و بانوان در کلاس‌های "یلکا، لیزر، آب تیمیس، کایت بوردینگ و ویندسرو" شرکت داشتند. رئیس فدراسیون بادبانی کشور، فرمانده دانشگاه علوم دریایی و مدیر تربیت بدنی نیروی دریایی ارتش نیز در این جشنواره حضور داشتند.
ماهی سه پا هرمافرودیت! (+فیلم و عکس)

ماهی سه پا هرمافرودیت! (+فیلم و عکس)

ماهی سه پا در آب‌های تاریک اعماق آب زندگی می‌کند و این عمق می‌تواند تا ۶۰۰۰ متر نیز برسد. طول این ماهی به طور معمول ۳۰ سانتیمتر است، اما می‌تواند تا ۴۳ سانتیمتر نیز رشد کند.
آخرین اخبار