mana.ir

(عکس) نزدیک شدن ۲۴ نهنگ قاتل به یک ساحل

محققان کالیفرنیایی که در دریا کار‌های تحقیقاتی خود را انجام می‌دادند، شاهد تجربه‌ای عالی و منحصربه‌فرد بودند. آن‌ها حداقل ۲۴ نهنگ قاتل در نزدیکی یکی از سواحل کالیفرنیا دیدند.

کد خبر: ۹۶۱۵۶
۱۸:۱۷ - ۲۴ خرداد ۱۴۰۲

(عکس) نزدیک شدن ۲۴ نهنگ قاتل به یک ساحل

(عکس) نزدیک شدن ۲۴ نهنگ قاتل به یک ساحل


محققان انجمن اقیانوس‌شناسی کالیفرنیا، برای تحقیق در آب‌های اطراف جزایر فارالون نزدیک سواحل سان‌فرانسیسکو، تصمیم گرفتند با قایق، از مسیری غیر از مسیر همیشگی‌شان حرکت کنند تا بتوانند از سمت جنوب جزایر فارالون به این منطقه نزدیک شوند.

آن‌ها در این مسیر جدید در حرکت بودند که ابتدا یک نهنگ آبی و باله یک نهنگ گوژپشت را دیدند که ناگهان متوجه شدند در محاصره ۲۴ نهنگ قاتل قرار گرفته‌اند. این نهنگ‌ها، چند جفت نهنگ مادر و کودک در کنار چند نهنگ نر بودند.

بنابه گفته این محققان، چنین تجربه‌ای به‌ندرت رخ می‌دهد و آن‌ها شاهد یکی از بی‌نظیرترین مناظر دریایی بودند.

(عکس) نزدیک شدن ۲۴ نهنگ قاتل به یک ساحل

این محققان در بررسی نهنگ‌ها دریافتند که آن‌ها حداقل ۶ خانواده از انواع مختلف نهنگ‌های قاتل بودند. محققان می‌گویند، دیدن تعداد بالای این نوع نهنگ در کنار هم و در یک زمان، آنهم با این تنوع غیرمعمول، پدیده‌ای بسیار جالب است که به‌ندرت می‌توان به آن برخورد کرد.

محققان گفتند، تشخیص دلیل اینکه چرا این گروه از انواع نهنگ‌های قاتل کنار هم جمع شده‌اند، بسیار سخت است، اما ممکن است آن‌ها خود را برای شکار آماده می‌کردند یا صرفا یک تجمع اجتماعی بوده است.

منبع:‌ upi

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: