mana.ir

یک ورزشگاه در جام جهانی مُرد! (گزارش تصویری)

عملیات جمع آوری ورزشگاه ۹۷۴ انجام شد و اجزای تشکیل دهنده آن مقصد مشخصی ندارند.

کد خبر: ۹۴۴۹۶
۱۳:۰۴ - ۱۷ آذر ۱۴۰۱

به گزارش مانا، استادیوم ۹۷۴ یکی از مکان‌های مورد بحث جام جهانی بود. اجزای تشکیل دهنده آن اکنون با ساختارشکنی و پیوند به یک مکان جدید مواجه است. این استادیوم اولین استادیوم موقت در تاریخ جام جهانی است و عصر جدیدی را در معماری فوتبال رقم زد.

سازندگان برای ساخت آن از ۹۷۴ کانتینر حمل‌و‌نقل قابل بازیافت استفاده کردند. این شماره نام خود را از کد شماره گیری بین‌المللی قطر گرفته است. ساخت و ساز این ورزشگاه در سال ۲۰۱۸ میلادی، یک سال کامل پس از شروع ساخت سایر استادیوم‌های قطری آغاز شد.

وقتی مسئولان برنامه ریزی استادیوم را آغاز کردند، محافظه کاری عامل اصلی بود. فیفا گزارش می‌دهد که این ورزشگاه ۴۰ درصد کمتر از یک ورزشگاه سنتی آب مصرف می‌کند. همچنین، خبرگزاری AP گفت که استادیوم ۹۷۴ بسته به مسافتی که استادیوم در حال استفاده طی می‌کند، می‌تواند ردپای کربن کمتری داشته باشد.

علی‌رغم طراحی خلاقانه‌اش، استادیوم ۹۷۴ به دلیل رنگ‌های روشن و مشمئزکننده و زمان ساخت نسبتاً سریع، واکنش‌های زیادی را در رسانه‌های اجتماعی دریافت کرد.

پس از افتتاح ورزشگاه در طول عرب کاپ فیفا در سال ۲۰۲۱، میزبان شش بازی بود، از جمله بازی نیمه‌نهایی بین تونس و مصر که بیش از ۳۶ هزار هوادار هیجان‌زده را به خود جلب کرد.

حضور استادیوم ۹۷۴ در جام جهانی قابل توجه بود، اگرچه فقط هفت بازی را میزبانی کرد. این ورزشگاه شاهد رویارویی سوئیس و صربستان بود، شاهد برتری آرژانتین بر لهستان و میزبان غلبه برزیل بر کره جنوبی بود.

این ورزشگاه هفت بازی خود در جام جهانی را به پایان رساند. در نتیجه، سازندگان شروع به ساختارشکنی در عرصه می‌کنند. بسیاری تخمین می‌زنند که ۹۷۴ کانتینر حمل‌و‌نقل به یکی از کشور‌های آفریقایی یا آمریکای جنوبی می‌رود. در حال حاضر هیچ کس مقصد اجزای این ورزشگاه جام جهانی را نمی‌داند.

 

یک ورزشگاه در جام جهانی مُرد! (گزارش تصویری)
یک ورزشگاه در جام جهانی مُرد! (گزارش تصویری)
یک ورزشگاه در جام جهانی مُرد! (گزارش تصویری)

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: