mana.ir

فاجعه محیط زیستی در رژیم صهیونیستی(+عکس)

مقامات رژیم صهیونیستی این آلودگی نفتی را بزرگ‌ترین فاجعه محیط زیستی این کشور در سال‌های اخیر توصیف کرده‌اند و در پی شناسایی نفتکشی هستند که مسئول این وضعیت بوده است.

کد خبر: ۸۹۲۰۶
۱۳:۰۶ - ۰۴ اسفند ۱۳۹۹

دانشمندان پس از کالبدشکافی لاشه این پستاندار عظیم‌الجثه ۱۷ متری، ماده سیاه رنگی به شکل قیر را در ریه‌هایش شناسایی کرده‌اند که گمان می‌رود به نشت کردن نفت از یک یا چند کشتی در شرق دریای مدیترانه در پی توفان هفته گذشته مرتبط باشد.

طی روز‌های اخیر تصاویر متعددی از لاک پشت‌ها و پرندگانی منتشر شده که در اثر غوطه‌ور شدن در آلودگی نفتی به رنگ سیاه درآمده‌اند. مقام‌های اسرائیلی این آلودگی نفتی را بزرگ‌ترین فاجعه محیط زیستی این کشور در سال‌های اخیر توصیف کرده‌اند و در پی شناسایی نفت‌کشی هستند که مسئول این وضعیت بوده است.

صدها داوطلب در کنار سربازان ارتش برای کمک به پاکسازی سواحل این کشور از آلودگی نفتی بسیج شده‌اند، و از مردم خواسته شده از نزدیک شدن به ساحل خودداری کنند.

بررسی‌های اولیه وزارت محیط زیست اسرائیل نشان می‌دهد که ۹ کشتی در موعد رخداد نشت مواد نفتی در حال عبور از آب‌های منطقه بوده‌اند. همچنین نتایج ارزیابی مشترک اسرائیل و اتحادیه اروپا نیز حاکیست که منشا این آلودگی در تاریخ ۱۱ فوریه گذشته ایجاد شده و احتمالاً کشتی مسبب آن در فاصله ۵۰ کیلومتری از ساحل اسرائیل عبور کرده است.

این تاریخ با وقوع توفان زمستانی در دریای مدیترانه همزمان است و احتمال می‌رود که همین امر تشخیص زودهنگام این آلودگی و پیشروی آن به سوی ساحل را غیرممکن کرده باشد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: