mana.ir

کد خبر: ۴۸۳۳۶ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۲ - ۰۹ تير ۱۳۹۳

بهره برداری از فرودگاه اختصاصی هندورابی تا پایان سال

مدیرعامل سازمان مناطق آزاد کیش از جانمایی و تهیه طرح فرودگاه اختصاصی جزیره هندورابی خبر داد و گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته این فرودگاه در انتهای سال به بهره برداری می رسد.

بهره برداری از فرودگاه اختصاصی هندورابی تا پایان سالبه گزارش مانا مهندس مونسان با تاکید بر اینکه جانمایی و طرح فرودگاه اختصاصی جزیره هندورابی متناسب با چشم انداز توسعه این جزیره و برمبنای طرح جامع صورت گرفته است، ادامه داد: با توجه به تهیه وآماده سازی طرح این فرودگاه توسط مشاور طرح جامع هندورابی و با همکاری مشاور فرودگاهی ایمن راه، عملیات اجرایی فرودگاه جزیره هندورابی به زودی آغاز می شود.
مهندس مونسان با اشاره به اینکه رئیس جمهور در سفر نوروزی به کیش سرعت طرح های عمرانی درجزیره را بسیار مطلوب ارزیابی کرد، افزود: با توجه به درخواست رییس جمهور در خصوص توسعه هندورابی در کوتاه ترین زمان ممکن، تلاش می کنیم فرودگاه هندورابی درانتهای سال به بهره برداری برسد.
به گفته مدیرعامل سازمان مناطق آزاد کیش هدف از احداث این فرودگاه ایجاد تسهیلات لازم برای تردد گردشگران وسرمایه گذاران به آنجاست.
مهندس مونسان با بیان اینکه با توجه به وسعت جزیره هندورابی و ارزش فوق العاده زمین، فرودگاه هندورابی در فضای محدود ساخته خواهد شد، گفت: باند 1800 متری و ساختمان های اداری از جمله بخش های این فرودگاه است.
وی با اشاره به اینکه طراحی برای تاسیس بندرگاه پشتیبانی و مسافری هندورابی نیز آغاز شده است، ادامه داد: همزمانی تهیه طرح فرودگاه و بندرگاه با هدف سرعت بخشیدن به روند توسعه هندورابی در دستورکار طراحان و مشاوران توسعه هندورابی قرار گرفته است تا امکان سفر سرمایه گذاران و گردشگران در شرایط جوی مختلف میسر شود.
به گفته مدیرعامل سازمان مناطق آزاد کیش تمامی فعالیت های عمرانی و طرح های گردشگری در جزیره هندورابی با توجه ویژه به حفظ محیط زیست انجام می شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین