mana.ir

کد خبر: ۸۹۳۱۲ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۴ - ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

احتمال هجوم دسته‌های ملخ دریایی به مناطق ساحلی خوزستان قوت گرفت

رئیس سازمان جهادکشاورزی خوزستان از قوت گرفتن هجوم دسته‌های ملخ دریایی به مناطق ساحلی و بندری خوزستان خبر داد.

احتمال هجوم دسته‌های ملخ دریایی به مناطق ساحلی خوزستان قوت گرفت

خدارحم امیری زاده در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: بر اساس رصد و پایش مسیر حرکت دسته‌های ملخ دریایی از شمال و شرق عربستان سعودی‌، احتمال حرکت تهاحمی ملخ‌های دریایی به مناطق ساحلی خوزستان زیاد شده است از این رو تجهیزات لازم فنّی و ترابری برای مقابله موثر با ورود ملخ های دریایی بسیج شده است.

وی گفت: فرودگاه‌های ماهشهر‌، آبادان و امیدیه برای نشست و برخاست هواپیماهای سمپاش آماده شده و چندین فروند پهپاد بزرگ نیز برای مقابله با ملخ های دریایی بسیج شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی خوزستان در ادامه افزود: در مناطق ساحلی ماهشهر‌، هندیجان‌، آبادان‌، خرمشهر، اروندکنار‌، چوئبده و شادگان که بیشترین احتمال ورود دسته‌های ملخ دریایی را دارند بیشترین سطح آمادگی ایجاد شده است.

بهمن ماه 97 نخستین دسته‌های ملخ دریایی که از مناطق شرقی عربستان سعودی پرواز کرده بودند در منطقه ساحلی هندیجان مشاهده شدند و سپس به دیگر مناطق ساحلی و فراساحلی خوزستان هجوم آوردند.

حرکت تهاجمی دسته های ملخ دریایی به مناطق ساحلی و فراساحلی خوزستان خسارات زیادی به محصولات کشاورزی‌، جنگل ها و مراتع وارد کردند و پس از آن وضعیت فوق العاده در این مناطق اعلام شد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین