mana.ir

کد خبر: ۸۹۳۰۶ |
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۷ - ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
وزیر راه و شهرسازی:

ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور به ۲۸۰ میلیون تن افزایش یافت

وزیر راه و شهرسازی گفت: قبل از دولت یازدهم ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور ۱۸۰ میلیون تن بود که اکنون به ۲۸۰ میلیون تن افزایش یافته است.

ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور به ۲۸۰ میلیون تن افزایش یافت
 
به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، محمد اسلامی در جمع خبرنگاران در بوشهر جایگاه استان بوشهر را در عرصه دریانوردی و کشتیرانی را مهم دانست و اظهار داشت: بندر بوشهر در عرصه تجارت دریایی از پیشینه و جایگاه مهمی برخوردار و در این راستا توسعه زیرساخت‌های بندری مورد توجه قرار گرفته است.

وی، با اشاره به افزایش توسعه زیرساخت بندری بوشهر گفت: افزایش پست‌های اسکله، لایروبی بندر، افزایش تناژ کشتی و پذیرش شناور‌ها در بنادر استان بوشهر در سال‌های اخیر اتفاق افتاده است.

وزیر راه و شهرسازی از افزایش صادرات از بندر بوشهر خبر داد و بیان کرد: در ۱۱ ماه امسال صادرات از بنادر استان بوشهر نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد افزایش یافته است.

اسلامی افزایش تخلیه و بارگیری  کالا در بنادر کشور را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: قبل از دولت یازدهم و دوازدهم ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور ۱۸۰ میلیون تن بود که اکنون به ۲۸۰ میلیون تن افزایش یافته است.

وی، با بیان اینکه بخشی از افزایش ۱۰۰ میلیون تنی افزایش تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوده است از افزایش صادرات در کشور خبر داد و تصریح کرد: عملکرد ۱۱ ماهه امسال نشان می‌دهد صادرات کالا از بنادر کشور هفت درصد افزایش یافته و این روند ادامه دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین