mana.ir

کد خبر: ۸۹۲۶۰ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۳ - ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

بارگیری همزمان سه فروند کشتی در بندر شهید باهنر بندرعباس

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از رونق صادرات غیر نفتی در روز‌های پایانی سال با بارگیری همزمان سه فروند کشتی خبر داد که با گسترش زیرساخت‌های لازم، بهره‌وری و بازاریابی مناسب، صادرات از این بنادر از روند رو به رشدی برخوردار است.

به گزارش مانا، حمیدرضا محمدحسینی تختی روز یکشنبه به رسانه ها اعلام کرد: این کشتی ها از نوع فله بر و جنرال کارگو محموله هایی را شامل گوگرد، کربنات کلسیم، شیشه و مصالح ساختمانی را به بازارهای هدف منتقل می کنند.
وی در این باره به صادرات ۱۱ ماهه سال جاری از بندرها شرق هرمزگان اشاره و بیان داشت: بیش از یک میلیون و ۱۵۶ هزار تن کالای غیر‌نفتی و حدود ۱۱۹ هزار تن کالای نفتی امسال از این بنادر صادر شده که به ترتیب در کالاهای غیر نفتی ۹ درصد و در بخش نفتی ۲۷ درصد رشد نسبت مدت  مشابه سال گذشته به ثبت رسیده است.
محمد حسینی تختی بندر شهید با‌هنر را بندری چند منظوره با توانایی پذیرش انواع کشتی‌ها با کاربری جنرال کارگو، رو-رو (ویژه حمل خودرو‌) مسافری، فله بر، تانکر نفتی و انواع  شناورهای کوچک و بزرگ سنتی دانست و گفت: با مطالعات راهبردی و بازاریابی و هم راستا با آن توسعه زیرساخت‌ها دریایی و بندری و استفاده حداکثری از امکانات موجود خوشبختانه مشتریان جدید جذب و با‌ اطمینان از ارائه خدمات مطلوب مبادلات تجاری خود را از این بندر به بازارهای هدف صادر می‌کنند.
اداره بنادر و دریا نوردی شهید باهنر با دراختیار داشتن دو بندر تجاری و مسافری در شهر بندرعباس و پنج بندر زیرمجموعه، پهنه‌های آبی مرکز استان تا شرقی‌ترین نقطه هرمزگان را در زمینه‌های تجاری، مسافری و گردشگری تحت نظارت دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین