mana.ir

کد خبر: ۸۹۲۴۴ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۸ - ۰۹ اسفند ۱۳۹۹

ذخیره ۸۵۰ هزار تُن نهاده‌های دامی در بندر امام

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام خوزستان با بیان اینکه واردات نهاده‌های دامی به کشور از بندر امام ادامه دارد گفت: در حال حاضر ذخایر نهاده‌های دامی در بندر امام به رقم ۸۵۰ هزار تُن رسیده است.

ذخیره ۸۵۰ هزار تُن نهاده‌های دامی در بندر امام
 
حمید بدوی در گفتگو با خبرنگار مانا با بیان اینکه تخلیه، بارگیری و حمل نهاده‌های دامی از بندر امام توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای و ریلی ادامه دارد افزود: حجم زیادی از نهاده‌های دامی به صورت یکسره و بدون انتقال به انبار‌های بندر امام انجام می‌شود.

وی گفت: مجموع ذخایر نهاده‌های دامی در بندر امام تا خرداد ماه سال آینده پاسخگوی نیاز کشور است.

بدوی با بیان اینکه واردات نهاده‌های دامی طبق برنامه و روال عادی توسط شرکت پشتیبانی امور دام و بخش خصوصی در حال انجام است افزود: خوشبختانه انبار‌های ذخیره‌سازی نهاده‌های دامی کامل شده‌اند و بر حسب ضرورت کشتی‌های حامل نهاده‌های دامی در سایر بنادر کشور تخلیه و ترخیص می‌شوند.

مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان در ادامه افزود: تاکنون بیش از ۱۱.۶ میلیون تُن کالای اساسی و دامی مورد نیاز کشور از طریق بندر امام وارد کشور شده است.

حدود ۹۰ درصد حجم کالا‌های اساسی به صورت فله از طریق بندر امام واقع در خور موسی وارد کشور می‌شود.

ظرفیت سالانه تخلیه و بارگیری کالا‌های نفتی و غیرنفتی در بندر امام ۵۰ میلیون تن است. این بندر راهبردی و استراتژیک دومین بندر بزرگ عملیاتی جمهوری اسلامی ایران پس از بندر شهید رجایی در استان هرمزگان است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین