mana.ir

کد خبر: ۸۸۸۵۷ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۸ - ۲۸ دی ۱۳۹۹
معاون دریایی سازمان محیط زیست:

هر گونه استحصال در دریا و خوریات ممنوع و غیرقانونی است

معاون دریایی و تالاب‌ها سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: هر گونه استحصال در دریا و خوریات ممنوع و غیرقانونی است و حفاظت از سواحل و خوریات و تالاب‌ها باید با تمام توان صورت گیرد.

هر گونه استحصال در دریا و خوریات ممنوع و غیرقانونی است

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، احمدرضا لاهیجان‌زاده در بازدید از سواحل جنوب استان بوشهر، پارک ملی نای‌بند و خوریات شهرستان دیر ضمن تاکید بر حفاظت از اکوسیستم دریایی و تالاب‌ها اظهار داشت: هر گونه استحصال در دریا و خوریات ممنوع و غیرقانونی است و حفاظت از سواحل، خوریات و تالاب‌ها باید با تمام توان صورت گیرد.

معاون دریایی و تالاب‌ها سازمان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به اهمیت سواحل جنوب استان بوشهر و پارک ملی نای‌بند و خوریات شهرستان دیر خاطرنشان کرد: تخریب و ایجاد آلودگی در خوریات ممنوع و خلاف قانون است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر نیز در این بازدید عنوان کرد: تمام خوریات و تالاب‌های استان شناسایی شده و اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از هرگونه تخریب و آلودگی تالاب‌ها وفق قانون حفاظت و احیای تالاب‌ها جلوگیری و حفاظت از اکوسیستم دریایی از اولویت‌های مهم محیط زیست بوشهر است.

فرهاد قلی‌نژاد افزود: در دو سال اخیر ضمن اخطار به آلوده‌کنندگان محیط زیست دریا علیه شرکت‌ها و افرادی که به اخطاریه‌ها توجه نکره‌اند شکایت شده و خسارت‌های زیست محیطی در حال مطالبه است.

در این بازدید ضمن بررسی سواحل شهرستان‌های کنگان و عسلویه از جنگل‌های حرای نای‌بند و سایت احیا و تکثیر جبیر نای‌بند و خور دیر بردستان نیز بازدید شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین