mana.ir

کد خبر: ۸۸۸۴۶ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۲ - ۲۶ دی ۱۳۹۹

سه سایت گردشگری دریایی در قشم ایجاد می‌شود

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: ایجاد سه سایت گردشگری دریایی در جزیره قشم امکان‌سنجی شد که در گام نخست موج شکن روستای تنبان برای ایجاد ظرفیت گردشگری آماده می‌شود.

به گزارش مانا، محمد راستاد شامگاه پنج‌شنبه در پایان  بازدید از اسکله‌ها و موج‌شکن‌های جزیره قشم افزود: در نوار ساحلی کشور به ویژه در سواحل جزیره قشم ظرفیت مناسبی وجود دارد که باید از آن برای اشتغالزایی و رونق اقتصادی در منطقه بهره‌مند شد.

وی ادامه داد: بندرگاه‌هایی که در جزیره قشم وجود دارد، از نظر زیرساختی آمادگی توسعه و افزایش کاربری را دارد تا فعالیت‌های دریایی اعم از صیادی، تجاری و غیره با امنیت بالا در آن‌ انجام شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه موضوع گردشگری دریایی یکی از خاص‌ترین انواع گردشگری در جهان است، بیان کرد: در مجاورت روستای تنبان جزیره قشم، حوضچه‌های شیب‌دراز، کندالو و جزیره هنگام ظرفیت جذب گردشگر ایجاد کرده است.

وی افزود: تا پایان امسال چند اسکله شناور در جزیره قشم نصب می‌شود و شناورهای جدیدی نیز به ناوگان گردشگری اضافه می‌شود.

راستاد تصریح کرد: ارتقاء ظرفیت‌های گردشگری و تقویت ناوگان مسافری دریایی از اولویت‌های سازمان بنادر و دریانوردی است.

زیرساخت موجود در بنادر لافت و پهل مناسب نیست

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: خدمات رسانی و زیرساخت‌های بنادر لافت و پهل در شان مردم نیست و متاسفانه به دلیل نداشتن مالکیت این سازمان بر بنادر نامبرده امکان تغییرات وجود ندارد.

وی افزود: ایجاد شرایطی که هموطنان عزیز بتوانند در وضعیت ایمن و مناسب از ظرفیت های گردشگری دریایی و تردد بهره‌مند شوند وظیفه سازمان‌های متولی در هر منطقه است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور به همراه منصور آرامی، نماینده مردم بندرعباس، قشم و هرمز در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران استان هرمزگان و شهرستان قشم از اسکله‌ها، پایانه مسافربری شهید ذاکری، موج شکن‌های سراسر جزیره قشم بازدید کردند و توسعه دو موج‌شکن روستای تنبان و شهر سوزا در این سفر امکان سنجی شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین