mana.ir

کد خبر: ۸۸۸۳۷ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۳ - ۲۵ دی ۱۳۹۹

رئیس جمهور بر اتمام پروژه راه آهن رشت به بندر کاسپین تاکید کرد

در آیین افتتاح ۱۸ طرح سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی رئیس جمهور بر اتمام پروژه اتصال راه آهن رشت به بندر کاسپین تاکید کرد.

به گزارش مانا، حسن روحانی روز پنجشنبه با بیان اینکه کار بسیار بزرگی در منطقه آزاد انزلی و بنادر آن بندر انزلی و کاسپین در حال انجام است گفت: در دیدار حضوری از پروژه مهم بندر کاسپین  که راه ارتباط کشور ما با کشورهای همسایه دریای خزر است لزوم بهره برداری از پروژه راه آهن رشت به کاسپین بسیار مهم و استراتژیک خواهد بود .
وی تاکید کرد: متاسفانه با وجود این که علاقه مند بودیم این پروژۀ تا پایان اسفند ماه به بهره‌برداری برسد  بسیار از برنامه عقب هستیم .
روحانی از استاندار گیلان خواست تا با هماهنگی وزیر راه و دکتر بانک این پروژه استراتژیک را با همه توان به صورت سه شیفت  تا اوایل سال آتی به پایان برساند.
رئیس جمهور خاطر نشان کرد:  پروژه بسیار مهم راه آهن رشت به کاسپین،  دریای خزر را در منطقه گیلان به خلیج فارس متصل می‌کند  به همین منظور از پروژه های بسیار مهم و حائز اهمیت می‌باشد. 

از ۳۲ کیلومتر مسیر خط آهن رشت -کاسپین حدود شش کیلومتر ریل گذاری شده است. تاکنون ۳۲۰ میلیارد تومان برای اجرای این پروژه هزینه شده و بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان دیگر برای تکمیل و راه اندازی آن اعتبار نیاز است.

راه آهن رشت – کاسپین- انزلی به عنوان بخشی از طرح راه آهن قزوین - رشت انزلی است که عملیات اجرایی آن از محل اعتبارات عمرانی ملی شروع شده و با اتمام طرح، مرکز استان گیلان به منطقه آزاد کاسپین متصل می شود. اجرای این پروژه علاوه بر اهمیت در حمل و نقل داخلی، بار و مسافر استان گیلان؛ از نظر ایجاد یک کریدور ریلی جدید برای صادرات و واردات کشور و همچنین ترانزیت کالا از مناطق شمالی کشور به خلیج فارس، آب‌های آزاد بین‌المللی و دیگر کشورهای همسایه ایران نیز بسیار مهم است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین