mana.ir

کد خبر: ۸۸۴۱۰ |
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۹ - ۱۱ آذر ۱۳۹۹

صادرات ۲۵۷ میلیون دلار کالا از مسیر دریایی بندر خرمشهر

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر ازا فزایش ۲۷ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری در بندر خرمشهر طی امسال خبر داد و گفت: بیش از ۲۵۷ میلیون دلار کالا از ابتدای امسال تاکنون از مسیر دریایی بندر خرمشهر صادر شده است.

به گزارش مانا، نوراله اسعدی سه شنبه با بیان اینکه یکی از موارد مهم در در فعالیت های بندری و گمرکی رونق تجارت است افزود: در همین راستا اقدام مهمی در بندر خرمشهر صورت گرفته و در هشت ماهه سالجاری بیش از دو میلیون و ۲۵ هزار و ۴۶۱ تن کالا در بندر خرمشهر بارگیری شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۹ درصدی را نشان می دهد.

وی تصریح کرد: در دوره زمانی هشت ماه امسال ۳۲۵ فروند شناور غیر کانتینری بالای هزار تن و ۴۳۹ فروند شناور بالای هزار تن در بندر خرمشهر تردد داشته اند که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از افزایش ۲۲ و ۱۸ درصدی برخوردار است.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر در خصوص افزایش حجم عملیات تخلیه و بارگیری در بندر خرمشهر اظهار داشت: در این مدت دو میلیون و ۱۲۰ هزار و ۱۳۳ تن کالا در بندر خرمشهر تخلیه و بارگیری شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۷ درصدی را نشان می دهد.

اسعدی در ادامه افزود: در راستای ارز آوری و جایگزین کردن صادرات و کم اثر کردن تحریم ها شاهد افزایش حجم و ترافیک صادرات در بندر خرمشهر هستیم و روزانه به این ترافیک افزوده می شود.

وی در خصوص لایروبی اروند و تردد کشتی های با تناژ بالاتر به بندر خرمشهر گفت: در صورت نهایی شدن توافق لازم بین دو کشور ایران و عراق سازمان بنادر و دریانوردی آمادگی لازم برای لایروبی اروند را دارد و در صورت لایروبی اروند تردد کشتی های با تناژ بالاتر هم در دستور کار است. 

بندرخرمشهر با برخورداری از ۲۰ پست اسکله،۲۳۰ هکتار وسعت و با استفاده از پتانسیل منطقه تجاری صنعتی آزاد اروند و بهره مندی از مزایا و معافیت های منحصر به فرد در منطقه، آمادگی لازم برای ارائه تسهیلات به سرمایه گذاران و خطوط مختلف کشتیرانی را دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین