mana.ir

کد خبر: ۸۸۳۲۳ |
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۳ - ۰۳ آذر ۱۳۹۹

هوای شهر‌های ساحلی خوزستان ناسالم برای گروه‌های حساس

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: هوای شهر‌های ساحلی استان با افزایش نسبی میزان آلاینده‌های جوی در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت.

هوای شهر‌های ساحلی خوزستان ناسالم برای گروه‌های حساس
 
محمد جواد اشرفی در گفتگو با خبرنگار مانا افزود:بر اساس پایش‌های انجام شده توسط آزمایشگاه محیط زیست، افزایش میزان آلاینده‌های جوی در شهر‌های ساحلی خوزستان ناشی از آتش‌سوزی در مزارع کشت و صنعت‌های نیشکر، عملیات نفت و گاز، مشعل‌های چاه‌های نفت، کیفیت نامناسب سوخت، فعالیت صنایع و وارونگی هوا بوده است.

وی گفت:هوای ماهشهر با شاخص ۱۱۱، شادگان با  ۱۲۵ و آبادان ۱۱۵ برای گروه‌های حساس خطرآفرین است.

اشرفی از افراد مسن، بیماران مبتلا به نارسایی‌های قلبی، عروقی و تنفسی در شهر‌های ساحلی خوزستان خواست از قرار گرفتن در فضای باز و انجام فعالیت‌های ورزشی و حرکتی خودداری کنند.

در همین حال مدیرکل هواشناسی خوزستان اعلام کرد: توده گرد و خاک از بخش‌هایی از کشور‌های کویت و شمال عربستان سعودی در حال رسیدن به مناطق ساحلی خوزستان است.

محمد سبزه زاری افزود: با نفوذ این توده گردو خاک به نوار ساحلی خوزستان،  شاهد کاهش دید افقی و احتمال لغو یا تاخیر در پروازهواپیما‌های مسافری در فرودگاه‌های ماهشهر و آبادان خواهیم بود.

مرکز بهداشت خوزستان از شهروندان ساکن در شهر‌های ساحلی استان خواست با توجه به تغییرات جوی، افزایش آلودگی، غلظت آلاینده‌های جوی و شیوع ویروس کرونا کمتر از منازل خود خارج شوند.

شهر‌های ساحلی خوزستان در وضعیت نارنجی و زرد کرونایی قرار دارند و طبق اعلام ستاد استانی مبارزه با کرونا طی دو هفته آینده محدودیت‌ها و ممنوعیت تردد، کاهش ساعات اداری و تعطیلی برخی مشاغل در شهر‌های ساحلی خوزستان اعمال می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین