mana.ir

کد خبر: ۸۸۰۶۹ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۷ - ۰۸ آبان ۱۳۹۹

مراحل پایانی ساخت بزرگترین شناور جمع آوری آلودگی نفتی ORV

معاون مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: هشت پروژه در قالب پروژه‌های سال جهش تولید برای سازمان بنادر و دریانوردی تعریف شده که به رغم شرایط متاثر از تحریم‌ها و اپیدمی ویروس کرونا خوشبختانه از روند مطلوبی برخوردار است.

مراحل پایانی ساخت بزرگترین شناور جمع آوری آلودگی نفتی ORV

به گزارش مانا، محمد رضا اله یار روز گذشته(هفتم آبان ماه) که به منظور بازدید و بررسی روند پروژه های بندر شهید رجایی به هرمزگان سفر کرده بود، گفت: در مجموع  هشت پروژه تحت عنوان پروژه های سال جهش تولید برای سازمان بنادر و دریانوردی تعریف شده که احداث سه پست اسکله نفتی و فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی جزء پروژه هایی به شمار می آید که از پیچیدگی فنی خاصی برخوردار هستند.

عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی  اظهار کرد: برخی از این  پروژه‌ها در حوزه‌های عمرانی و زیرساختی بنادر به منظور افزایش توانمندی بنادر برای پذیرش شناور خاص یا با ظرفیت بیشتر درحال انجام است و تعداد دیگر جهت تامین شناورهای مورد نیاز در حوزه های خدمات دریایی و همچنین رعایت قوانین و الزامات ایمنی و زیست محیطی به انجام می رسد.

معاون مهندسی و توسعه امور زیر‌بنایی سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: علی‌رغم مشکلات و موانع متاثر از اپیدمی ویروس کرونا و تحریم‌های ظالمانه خوشبختانه کلیه پروژه‌ها با همت والای متخصصان داخلی، هم‌افزایی و هماهنگی آحاد مختلف سازمانی و مجموعه‌های مرتبط در حال پیشرفت است.

اله یار با بیان اینکه برخی از این پروژه‌ها در ماه گذشته با حضور معاون اول محترم رئیس جمهور در بندر شهید رجایی مورد بهره برداری قرار گرفت اظهار کرد: تعداد دیگری از این طرح ها نظیر شناور بزرگ جمع آوری آلودگی نفتیORV که  امروز مورد بازدید قرار گرفت مراحل پایانی ساخت خود را سپری می کند.

وی افزود: براساس برنامه زمان بندی این شناور طی ماه‌های آینده و بخش‌هایی از دو پروژه فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی و اسکله نفتی این بندر ان شاالله تا پایان سال مورد بهره برداری قرار می گیرد.

این مقام مسئول بخش دیگری از سیاست تبیین شده در سازمان بنادر و دریانوردی را که به شکل مستقیم با جهش تولید در ارتباط است را تامین شناورها جدید و الحاق آن به چرخه خدمات در شناورسازی‌های  داخلی عنوان کرد و گفت: قرارداد ساخت ۱۱ فروند شناور با شرکت‌های داخلی تاکنون منعقد شده که فرایند ساخت این شناورها آغاز و تعدادی از آن‌ها با ۳۰ درصد پیشرفت در حال ساخت است.

اله یار به تعهد سازمان بنادر و دریانوردی پیرامون سفارش ساخت ۸۳ فروند شناور اشاره و  بیان کرد: از این تعداد بخش اعظمی در مرحله فرایند انجام مناقصه و بخش دیگر در مرحله طراحی هستند.

وی افزود: مفتخریم که اعلام نماییم چه در بُعد طراحی و چه از منظر فرایند ساخت  این تجهیزات در داخل کشور و با اتکاء به توان متخصصان مبرز  ایرانی در حال انجام است .

تعمیرات وآماده به کاری شناورهای خدماتی در تعمیرگاه های  دریایی بنادر کشور

اله یار یکی از وظایف معاونت مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی را کمک به آماده به کاری هرچه بیشتر تجهیزات دریایی،  بندری، الکترونیکی و مخابراتی مورد نیاز بنادر عنوان کرد.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی صورت گرفته در تعمیرگاه دریایی بندر شهید رجایی و دیگر بنادر کشور این امکان فراهم شده که شناورهای که نیازمند تعمیرات جزیی هستند در کمترین زمان ممکن و در نزدیکترین بندر برخوردار رفع عیب شده و به چرخه فعالیت بازگردند.

معاون مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی خاطر نشان کرد: ارتقاء خدمات و افزایش درصد آماده به کاری شناورها مستلزم آن است که بتوانیم از همه ظرفیت‌ها محیطی و نیروی متخصص استفاده نماییم که با سرمایه گذاری‌های صورت گرفته امکان رفع نواقص فنی و تعمیرات اداواری و مختصر شناورها با کاربری های مختلف در بنادر فراهم شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین