mana.ir

کد خبر: ۸۸۰۰۶ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۷ - ۰۱ آبان ۱۳۹۹

ازسرگیری فعالیت بازار ته‌لنجی در بندر شادگان

سرپرست فرمانداری شادگان از آغاز دوباره فعالیت بازار ته‌لنجی در این شهر بندری خبر داد.

ازسرگیری فعالیت بازار ته‌لنجی در بندر شادگان
 
امید صبری‌پور در گفتگو با خبرنگار مانا افزود:بازار ته لنجی در بندر شادگان باهدف تقویت اقتصاد محلی و ایجاد اشتغال برای جوانان جویای کار و تامین نیاز‌های اساسی این منطقه صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه استاندار خوزستان در راه اندازی بازار ته لنجی نقش محوری داشته است افزود:بازار ته لنجی یا ملوانی فرصتی اقتصادی برای رونق این منطقه است.

سرپرست فرمانداری شادگان افزود: ملوانان شادگانی می‌توانند بر اساس سهمیه مصوب، کالای ته لنجی را بدون پرداخت حقوق گمرکی در بندر شادگان ترخیص کنند.

صبری پور افزود: کالا‌های ته لنجی در این شهر بندری توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به گسترش فعالیت بندر شادگان افزود: هر چند بندر شادگان هنوز از ظرفیت‌های آن به طور کامل استفاده نشده اما با ازسرگیری بازار ته لنجی و ورود قانونی کالای ملوانی می‌توان بخشی از ظرفیت‌های این منطقه را احیا کرد.

سرپرست فرمانداری شادگان خاطرنشان کرد: اکنون بازار کالای همراه ملوان (بازار ته‌لنجی) شادگان فعال شده است و تا کمتر از ۲۰ روز دیگر ۴۰ مغازه ته‌لنجی در بازار بندر شادگان فعال خواهند بود.

وی گفت: مقرر شده کالا‌های وارداتی ته لنجی، در بندر شادگان ترانزیت نشوند و در این بندر تخلیه و بارگیری و همچنین همه کالا‌ها وارد انبار‌های شادگان شوند و در بازار این شهر توزیع شوند.

سرپرست فرمانداری شادگان افزود: بازار ته‌لنجی می‌تواند  بیش از ۱۲۰۰  فرصت شغلی در منطقه ایجاد کند.

بندر شادگان در آبان ماه ۱۳۸۴ با حضور مدیرعامل وقت سازمان بنادر ودریانوردی و وزیر کشور افتتاح شد.

این بندر از طریق خور‌های متعدد به خلیج فارس راه دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین