mana.ir

کد خبر: ۸۷۷۶۸ |
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۵ - ۰۳ مهر ۱۳۹۹

راه اندازی خط دریایی به کویت و عراق از بندر آبادان

مدیر بنادر و دریانوردی آبادان اظهار داشت: پیش بینی می‌شود با راه‌اندازی این خط دریایی جابه جایی ۲۰۰ مسافر به کویت در هفته امکان‌پذیر باشد.

 

راه اندازی خط دریایی به کویت و عراق از بندر آبادان

به گزارش مانا رضا سفاری در نشست خبری حاشیه بازدید خبرنگاران از پروژه‌های بنادر خوزستان، با بیان اینکه بنادر این منطقه شامل آبادان، اروندکنار و چوئبده است، اظهار داشت: ظرفیت بندر آبادان ۶ هکتار و وسعت بارانداز این منطقه ۲.۶ هکتار است.

وی ادامه داد: ظرفیت اسمی بندر آبادان ۹۰۰ هزار تن و ظرفیت واقعی آن به ۶۰۰ هزار تن می‌رسد. مجموع ظرفیت این سه بندر به بیش از دو میلیون تن است. در بندر آبادان شش پست اسکله و در چوئبده دو پست اسکله و در اروند هم دو پست اسکله وجود دارد که در حال حاضر یک پست اسکله بتنی هزار تنی در حال ساخت است.

مدیر بنادر و دریانوردی آبادان با اشاره به پروژه‌های ساخته شده و در حال ساخت ادامه داد: ۹۰ میلیارد تومان پروژه در حال ساخت است که برخی از این پروژه‌ها هم به اجرا رسیده‌اند. یکی از پروژه‌ها ساخت سه باب انبار دو هزار متری به ارزش ۲۳ میلیارد تومان است که با اجرای این پروژه‌ها ظرفیت بنادر سه برابر خواهد شد و در این مدت وسعت بنادر از پنج هزار متر مربع به ۱۵ هزار متر مربع می‌رسد.

سفاری افزود: پروژه دیگر راه اندازی سیستم مانیتورینگ اطفای حریق با اعتبار ۱۸۱۵ میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه ترمینال مسافری به وسعت ۸۲۰ متر مربع در حال بازسازی است، گفت: میزان اعتبار این پروژه ۱.۵میلیارد تومان است و به زودی خط مسافری کویت و عراق راه اندازی می‌شود.

سفاری افزود: پیش بینی جابه‌جایی ۲۰۰ مسافر در هفته به کویت می‌شود و این خط سه روز در هفته خواهد بود.

مدیر بنادر و دریانوردی آبادان با اشاره به ساخت ترمینال مسافری الواسلیه در عراق گفت: با ساخت این ترمینال خط دریایی آبادان-الواسلیه فعال می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار