mana.ir

کد خبر: ۸۷۷۶۶ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۴ - ۰۳ مهر ۱۳۹۹

استفاده از توربین‌های ۱۳ مگاواتی در بزرگترین مزرعه بادی فراساحلی

مزرعه بادی Dogger Bank، یک سرمایه‌گذاری مشترک بین SSE Renewables و Equinor، برای تولید ۱۹۰ توربین بادی برای پروژه بادی Dogger Bank A. & B قراردادی را با GE Renewable Energy منعقد کرده است.

استفاده از توربین‌های ۱۳ مگاواتی در بزرگترین مزرعه بادی فراساحلی

به گزارش مانا، Dogger Bank A & B اولین مزرعه بادی دریایی جهان خواهد بود که از توربین های GE Haliade-X 13 مگاواتی، نسخه پیشرفته مدل Haliade-X 12 مگاواتی GE استفاده می کند، که در هر دو مرحله پروژه دارای 95 واحد است.

طبق اعلام Dogger Bank، این بزرگترین سفارش برای توربین‌های بادی دریایی است. در کنار قرارداد تأمین توربین، GE و توسعه دهنده، یک قرارداد خدمات و گارانتی پنج ساله برای پشتیبانی عملیاتی از توربین‌های بادی نیز امضا کرده‌اند.

پیش‌بینی می‌شود نصب توربین در سال 2023 در Dogger Bank A آغاز شود و همانطور که قبلاً اعلام شد، کشتی "جان دی نول جک والتر" برای انجام این کار در منطقه مورد نظر مستقر خواهد شد.

Haliade-X 13 پیشرفته، دقیقاً مانند توربین 12 مگاواتی، دارای روتور 220 متری و پره‌هایی به طول 107 متر خواهد بود.

Dogger Bank A & B دو مرحله نخست از بزرگترین مزرعه بادی دریایی جهان هستند. این پروژه که در فاصله 130 کیلومتری از سواحل شمال شرقی انگلیس واقع شده است، در سه فاز متوالی ساخته می شود: Dogger Bank A ،Dogger Bank B و Dogger Bank C.

انتظار می رود هر فاز 1.2 گیگاواتی، سالانه حدود 6 تراوات ساعت برق تولید کند و کل پروژه سالانه قادر به تأمین برق حداکثر 4.5 میلیون خانه در انگلیس است که به طور کامل در سال 2026 به بهره برداری خواهد رسید.

منبع: offshorewind

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار