mana.ir

کد خبر: ۸۷۷۰۳ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۱ - ۲۷ شهريور ۱۳۹۹

کرونا شهر‌های ساحلی خوزستان را در وضعیت قرمز قرار داد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز گفت: شهر‌های ساحلی خوزستان از لحاظ شیوع ویروس کرونا در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

کرونا شهر‌های ساحلی خوزستان را در وضعیت قرمز قرار داد

دکتر فرهاد ابوال نژادیان درگفتگو با خبرنگار مانا افزود: با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در شهرهای بندری خرمشهر‌، آبادان‌، ماهشهر‌، اروندکنار و هندیجان‌، این مناطق بار دیگر در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

وی برپایی اجتماعات بدون بهره گیری از پروتکل های بهداشتی و سفرهای غیرضروری را در گسترش ویروس کرونا در این مناطق موثر خواند و افزود: چنانچه مردم رعایت مسایل بهداشتی و پیشگیری را نکنند وضعیت بغرنج تر خواهد شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز در ادامه افزود: ظرفیت بستری بیشتر بیمارستان های شهرهای ساحلی خوزستان در حال تکمیل است.

دکتر ابوال نژادیان به در پیش بودن ویروس آنفلوآنزا و بارش‌های اسیدی در پاییز اشاره کرد و افزود: ساکنان شهرهای ساحلی خوزستان باید بیش از پیش به پروتکل‌های بهداشتی پایبند باشند و موارد پیشگیری را جدی بگیرند تا بتوانیم با حداقل آسیب از وضعیت عبور کنیم.

سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا در خوزستان نیز گفت: کرونا در شهرهای ساحلی خوزستان جولان می دهد و وضعیت بسیار نگران کننده است.

رضا نجاتی با اشاره به اینکه هرگونه قصور و اهمال در پیشگیری از ویروس کرونا می تواند چالش‌های جدیدی را در شهرهای ساحلی خوزستان ایجاد کند خواستار رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم  برپایی اجتماعات شد.

در همین حال مراکز درمانی شهرهای ساحلی خوزستان برای مقابله با موج دوم کرونا به حال آماده باش درآمدند.

در ماه‌های تیر و مرداد‌، شهرهای ساحلی خوزستان در وضعیت سفید و زرد قرار داشتند ولی با کم‌توجهی مردم و تصور اینکه کرونا تمام شده است موارد بهداشتی و پیشگیری جدی گرفته نشد و کرونا بار دیگر جولان داد.

با وجود قرار گرفتن شهرهای ساحلی خوزستان در ردیف شهرهای قرمز‌، فعالیت بنادر بدون توقف ادامه دارد.

مرزهای دریایی و زمینی خوزستان با کشور عراق نیز به صورت هفتگی و مداوم باز شدند تا صادرات کالا به عراق افزایش یابد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین