mana.ir

کد خبر: ۸۷۰۹۱ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۰ - ۱۸ تير ۱۳۹۹

۱۹ فروند شناور صیادی متخلف در آب‌های خلیج‌فارس توقیف شد

فرمانده مرزبانی استان بوشهر با تاکید بر برخورد با شناور‌های مختلف در آب‌های خلیج فارس استان بوشهر گفت: در راستای اجرای طرح برخورد با شناوران متخلف و فاقد ساماندهی، ۱۹ فروند شناور در آب‌های بوشهر و کنگان توقیف شدند.

۱۹ فروند شناور صیادی متخلف در آب‌های خلیج‌فارس توقیف شد
 
به گزارش مانا، سردار، ولی الله رضایی‌نژاد بعداز ظهر دیروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با تأکید بر رصد و پایش آب‌های سرزمینی خلیج فارس در استان بوشهر اظهار داشت: مرزبانان و  مأموران دریابانی استان بوشهر در تمام سواحل استان شبانه‌روز حضوری فعالی دارند و با متخلفان برخورد می‌کنند.

وی، با بیان اینکه با شناور‌های بی‌هویت و متخلف برخورد می‌شود افزود: صید غیر‌مجاز ترال و کف‌روب  یکی از روش‌های صید مخرب زیستگاه آبزیان است که در این راستا با صیادانی که اقدام به صید ترال می‌کنند برخورد می‌شود.

فرماندهی مرزبانی استان بوشهر بیان کرد: با وجود شناوران متخلف و فاقد ساماندهی که اقدام به انجام تخلفات صیادی و صید غیر‌مجاز از نوع ترال می‌کنند  این فرماندهی برخورد جدی با آنان را در دستور کار خود قرار داد.

سردار رضایی‌نژاد از توقیف شناور‌های متخلف در آب‌های بوشهر و کنگان خبر داد و تصریح کرد: در راستای اجرای طرح برخورد با شناوران متخلف و فاقد ساماندهی، با همکاری اداره شیلات و پایگاه دریابانی بوشهر و کنگان، دریابانان موفق شدند در اجرای سه روزه طرح مذکور، ۱۹ فروند شناور فاقد مدارک و متخلف در امر صید و صیادیی را توقیف کنند.

وی با اشاره به گشت‌های مداوم دریابانان در برقراری نظم و امنیت در خلیج فارس خاطرنشان کرد: توقیف شناوران متخلف محدود به این طرح نبوده و در راستای لزوم ایجاد نظم و امنیت و نظارت بر تردد شناور‌ها و رصد شناور‌ها در سطح حوزه استحفاظی از ادامه فعالیت غیرقانونی شناوران متخلف جلوگیری خواهد شد.

فرماندهی مرزبانی استان بوشهر تصریح کرد: دریابانان استان بوشهر با آمادگی کامل حافظ جان هموطنان و منابع آبزی در دریا هستند و اجازه نمی‌دهند عده‌ای سود‌جو با تخلف و صید غیر‌مجاز ترال و عدم رعایت ایمنی و مقررات دریانوردی فعالیت کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین